Loď v písku

Originální název: Loď v písku

Metafora - 2007
ISBN: 978-80-7359-133-5

Metafora (2007) 978-80-7359-133-5 398

V časech, kdy Atlantida je ještě nekonečně vzdálenou budoucností, vzkvétá civilizace Llemurhey, společenství „stříbrných polobohů“, které vládne hmotě a rozmlouvá se zvířaty. Čas od času je vybrán nový nesmrtelný, který nese dál tajemství svého rodu. Tím posledním je mladičký Axbim. A právě on se jako jediný zachrání, když celou jeho epochu smete obrovská smršť času. Vyvrhne jej o tisíce let později v písku egyptské pouště, 400 let po Kristu… A zatímco Ax se těžce smiřuje s nepochopitelným životem v rodině nevzdělaného kameníka, němá otrokyně Aleyka prchá před trestem z ruky svého násilnického pána. Ten, kdo jí z rozmaru zachrání život, však není člověk, je to Noční lovec, tvor, který se živí lidskou krví… Do hry zasáhne i stále mocnější síla: křesťanství. Tam, kde jedni vidí smrt a hrůzu, však jiní nacházejí čirou lásku. Přes zdánlivě pohádkové kulisy však ani zdaleka nejde o fantasy – je to ezoterický příběh o povaze světa… (Založil/a: Turmawen)

Veve721
  27. 9. 2016, 21:33
Mám ráda knížky od Jenny Nowak, ať už se jedná o knihy s egyptskou tematiko nebo ty upíří. Tato knížka mě asi bavila nejméně, ale i tak si ji ráda přečtu znova.