Hvězda Babylonu

Originální název: Star of Babylon

Alpress - 2004
ISBN: 80-7362-043-X

Alpress (2004) 80-7362-043-X 384

Egyptoložka Candice Armstongová pracuje pod vědeckým vedením uznávaného odborníka profesora Masterse, který se zabývá vyhořelou alexandrijskou knihovnou. Candice luští hieroglyfy a snaží se dokázat svou teorii, že královna Nefertiti byla ve skutečnosti faraon. Rázný obrat nastane ve chvíli, kdy starý profesor Masters spadne ze schodů a zůstane v nemocnici v kómatu. Ještě stihl šeptnout Candice pár slov - aby hledala Hvězdu Babylonu. Candice uposlechne, i když netuší, co je Hvězda Babylonu vlastně zač a jaký má význam. Společně s profesorovým synem detektivem Glennem Mastersem zkoušejí najít nějaké vysvětlení, ale narážejí na nevysvětlitelné překážky. Kdo jim nepřeje? Skutečně je kdosi tajně sleduje? První setkání s Philem Thibodeauem, texaským miliardářem a politicky vlivnou osobou, který byl s profesorem Mastersem dříve v kontaktu, vypadá zprvu jako jedna z běžných profesních schůzek. Pak na něj oba narazí opět, a to v Egyptě, kam je pátrání zavedlo. Je to jen náhoda? Co ještě vyjde najevo?

niknikita
  13. 12. 2015, 10:30
Trochu moc zdlouhavý příběh, ale fantazii autorce nelze upřít. Prostě jsem si s hodnocením nedokázala poradit jinak, než třemi hvězdami...
NikDisk
  25. 8. 2015, 7:56
Miluji tuto spisovatelku, její knihy jsou velice čtivé, mají zajímavý příběh. Tato kniha se mi četla moc dobře od začátku do konce jsem byla pohlcena příběhem a stránky jsem hltala jednu za druhou, abych se dozvěděla, jak to s Candice všechno dopadne, najde Hvězdu Babylonu? Ale to přeci nemohu prozradit ;) rozhodně doporučuji ;)