Lékař umírajícího času

Lékař umírajícího času Originální název: Lékař umírajícího času

Dauphin - 2007

Dauphin (2007) 336

Román inspirovaný postavou lékaře Jana Jessenia, původně psaný jako scénář pro pětidílný televizní seriál. Sám autor na začátku knihy upozorňuje, že se nejedná o historický román. Jessenius je zde popsán jako samotářský intelektuál, který má ambice stát se jednou z vůdčích osobností Prahy za vlády Rudolfa II., vnímá boje o moc a dvorské intriky, ale sám nemá povahu na to, aby se do nich zapojil. Nezapadá do společnosti a snad se o to ani nepokouší, jeho specifický postoj k politické situaci i k vlastnímu životu ho nakonec zavede až na popravčí špalek. (Založil/a: Ali.K)

23.44
  15. 3. 2015, 15:22
Skvělý román psaný krásným jazykem. Autor nám nedává nic zadarmo nebo lacino. Je třeba číst soustředěně, vnímat symboliku, náznaky. Zejména druhá polovina mě úplně pohltila, bravurně popsaná složitost duše, doby...musím na to pořád myslet.
shawn
  6. 9. 2014, 13:14
Körner opět nezklamal. Lékař umírajícího času je vynikající historický román, který
mě svou atmosférou dokázal naprosto lehce přenést do počátku 17. století a do časů začínající Třicetileté války, byť je v jeho úvodu, stejně jako například u rovněž výtečné Písečné kosy, psáno, že zde o historický román nejde. Jde tu opět hlavně o niterné nahlédnutí do jedné lidské duše, které je podáno s takovou syrovostí a poetikou, že na to člověk dlouho nezapomene. Pokud vůbec.