Ne vším jsem byl rád

Ne vším jsem byl rád

Podtitul: vlastní životopis

Originální název: Ne vším jsem byl rád
Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Karmelitánské nakladatelství - 2001
ISBN: 80-7192-600-0

Karmelitánské nakladatelství (2001) 80-7192-600-0 398

Vlastní životopis a současně svědectví, které mapuje naše moderní dějiny. Autorovy osudy totiž v mnohém připomínají cesty, kterými se po druhé světové válce ubírala celá naše společnost. (Založil/a: vladislaus)

vladislaus
  21. 6. 2013, 7:35
Vaško je vynikající vypravěč svého života. Zajímavé je především vylíčení života ve Slovenském státě z pohledu Čecha, protože jeho česká rodina zůstala bydlet v Banské Bystrici. V závěru knihy po propuštění z věznění se sice věnuje spíše dění v katolickém hnutí ( což mne moc nezajímalo ), ale i přesto dávám knize plný počet bodů.
Cinik
  25. 7. 2015, 13:49
Názorově s Václavem Vaškem v mnoha ohledech rozcházím, zejména pak mne vytáčí jeho liturgický liberalismus. Přesto musím říci, že jsem si jeho životopis a svědectví rád přečetl a že si vážím pevnosti jeho charakteru a odhodlání žít podle Boží vůle. Odolal nejen komunistickému vězení, ale i návrhům přátel, že mu "zajistí anulaci manželství", aby se mohl "znovu oženit", když ho komunisté natrvalo oddělili od jeho manželky a ta se s ním v Rusku "rozvedla" a vzala si jiného. Takové svědectví je dnes potřeba. Zkrátka a dobře dobře napsaná a inspirativní autobiografie velkého člověka.