Kroniky Světakraje 1: Cesta za tajemný hvozd

Kroniky Světakraje 1: Cesta za tajemný hvozd Originální název: The Edge chronicles: Beyond the Deepwoods

Mladá fronta - 2003
ISBN: 80-204-1055-4 (váz.)

Mladá fronta (2003) 80-204-1055-4 (váz.) 235

První díl z prozatím pětidílné řady, napsané v nejlepší tradici žánru fantasy, líčí dobrodružné putování chlapce Snítka za tajemstvím svého osudu. Hrdina vyrůstal u lesních trollů, jednoho dne však musí prchnout před létajícími piráty a vydá se na dlouhou pouť Hvozdem, který leží uprostřed Světakraje obývaného nevídanými tvory a krvelačnými příšerami. Všude číhá nebezpečí, každý další Snítkův krok může být tím posledním… Kroniky Světakraje slaví úspěch u malých i velkých čtenářů po celém světě a potěší všechny, kteří si oblíbili Pána prstenů či Harryho Pottera. Svébytnou součástí příběhu jsou také ilustrace Chrise Riddella, které děj nejen ilustrují, ale i dále dotvářejí.

Od 10 let. (Založil/a: Cibulka)

vladislaus
  4. 1. 2012, 6:58
Se zaťatými zuby jsem knihu dočetl do konce, ale na další díly se rozhodně nechystám. Kniha je variací na to co ve fantasy už bylo.
Tiwala
  30. 9. 2012, 19:49
Dá to sice práci překousat se přes zdlouhavý úvod, ale pak to stojí za to. Náhodná volba v knihovně, které nelituji
Bernadette
  21. 9. 2016, 11:21
Tak tuhle knížku jsem četla jako mladší několikrát a určitě se ne ni ještě někdy v budoucnu chystám, protože děj už si příliš nevybavuji. Co si ovšem pamatuji, je ohromné nadšení, které mne při čtení provázelo.
little-sparrow
  23. 7. 2016, 17:58
Já celou sérii zbožňuji. Podle mě je naprosto úžasné, že v podstatě všechno, co se v knihách objevuje - od ras, přes rostliny až k počasí(!) - není odněkud převzaté, ale originální(nebo jsem aspoň nikdy neviděla nic podobného). A neskutečně oceňuji i český překlad, podle mě asi nejlepší, co jsem kdy četla, hlavně kvůli tomu, jak si poradili se všemi těmi jmény.
Tenhle díl asi může někomu připadat nudný, protože jde hlavně o seznámení se světem, kde se vše odehrává, ale v další knížce se už všechno rozběhne, takže pokud se vám bude byť jen trochu líbit, skousněte to a určitě si Světakraj nakonec zamilujete.