Kroniky Světakraje 4: Šerolichotníkova kletba

Kroniky Světakraje 4: Šerolichotníkova kletba Originální název: The Edge chronicles: The Curse of the Gloamglozer

Mladá fronta - 2006
ISBN: 80-204-1402-9 (váz.)

Mladá fronta (2006) 80-204-1402-9 (váz.) 303

Co se skrývá v hlubinách létajícího města? Další napínavý příběh z Kronik Světakraje se odehrává dávno před Snítkovými dobrodružstvími. Jeho hrdiny jsou Marisa, dcera arciakademika Svatého Fraxu, a syn kapitána létajících pirátů Quint. Marisin otec, Linius Pallitax, podniká tajné noční výpravy do samotného nitra létajícího kamene, na němž stojí město akademiků. Vrací se z nich v tak zbědovaném stavu, že se Marisa začíná obávat o jeho život. Rozhodne se tedy spolu s Quintem, že věci přijdou na kloub. Společně se vydávají do nebezpečných chodeb uvnitř balvanu a nejednou jen o vlásek uniknout smrti. Nakonec odhalí, jaké hrůzné tajemství před nimi Linius Pallitax skrýval. Kéž by se to však nikdy nedozvěděli. (Založil/a: Cibulka)

Tiwala
  2. 10. 2012, 21:30
Už to není tak dobré, jako předchozí 3 díly. Hlavně kvůli změně hlavních postav a absenci mého oblíbeného hrdiny Snítka.
mitote
  9. 10. 2011, 23:31
Z kronik světakraje je tohle jediná knížka, kterou jsem četla, ale hned třikrát. Je škoda, že když jsem byla mladší, nevyprosila jsem si další díly k Vánocům, teď už to čtu jen tak z nostalgie... Ale co dodat, krásné kresby a u té knížky jsem se občas pěkně bála :)