Velké psychiatrické případy

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Paseka - 2001
ISBN: 80-7185-351-8

Paseka (2001) 80-7185-351-8 490

Životní osudy lidí, kteří se kvůli své chorobě či poruše dostali do konfliktu se společenskými nebo trestními zákony 19. a 20. století a jejichž jednání vzbudilo široký ohlas ve veřejnosti a zároveň se stalo předmětem vášnivých odborných polemik odborníků-psychiatrů. Na nejvýraznějších příkladech, ať už jde o šíleného krále Ludvíka Bavorského, inteligentního vraha učitele Wagnera, případ psychicky narušeného Wolfsmanna, jímž se zabýval Freud či případ mladíka, který spáchal atentát na amerického prezidenta Reagana, ilustruje autor vývoj a principy psychiatrie. (Založil/a: alča87)

Jaroslav Vacek Jaroslav Vacek
*1931

Introvert
  8. 3. 2014, 9:09
Knihu jsem si přečetla z toho důvodu, že jedna z kapitol pojednávala o bavorském králi Ludvíku II., který je pro mne mimořádně zajímavou historickou postavou. Přečetla jsem ji samozřejmě celou a mohu říci, že zajímavé jsou všechny z popisovaných případů.
teite
  1. 12. 2013, 19:56
Moc se mi líbí, jak se autor dokáže s historickou přesností zabývat jednotlivými případy, ale přitom zachovat čtivost a poutavost.