Originální název: Haus der Erinnerungen

ISBN: 978-80-249-2880-7

Euromedia Group (2015) 978-80-249-2880-7 264
Ikar (2005) 80-249-0283-4 264
Ikar (2003)

Andrea se po pětadvaceti letech vrací do svého rodiště - městečka Warrington v Anglii, které s rodiči opustila, když jí byly pouhé dva roky. Důvodem její návštěvy je vážný zdravotní stav dědečka. Andrea sice nemá velkou chuť setkat se po tolika letech se svým anglickým příbuzenstvem, ale bere tuto cestu jako lákavý únik od svého problému - potřebuje se vyrovnat s dalším nevydařeným milostným vztahem.
Netuší, že starý dům, v němž nyní žijí už pouze její prarodiče, má za sebou velmi smutnou, téměř děsivou historii rodu Townsendových, v níž ztělesněné zlo představuje Andrein pradědeček Viktor. Dívku dům fascinuje, má pocit, že se v něm skrývá nějaké tajemství, a časem se jí podaří vyzvědět od babičky útržky příběhů, jež se v domě v minulosti odehrály. Jakýmsi časovým oknem je jí umožněno vstupovat do života rodiny Viktora Townsenda a stává se svědkem všech důležitých událostí. Jenom dlouho nedovede pochopit, proč právě ona získala tu výhodu vracet se o tolik let nazpátek...

Bloodym
  3. 12. 2013, 10:55
Příběh mě opravdu bavil. Tento typ literatury mám ráda. Připomnělo mi to trochu Barbaru Erskinovou, na kterou nedám dopustit.
Evelýny
  9. 8. 2014, 9:35
První dílo, které jsem od Barbary Woodové četla.Pro mě zklamání možná proto, že jsem četla všechny romány Barbary Erskinové, které se s tímto dílem nemohou srovnávat.Děj tohoto románu, odehrávající se v přítomnosti mě vysloveně nudil, odkryté tajemství z minulosti nebylo ani překvapující. Z mého pohledu se v tomto románu povedl konec - krásně dojemný, mystický. Konec fakt super a za to dávám dvě hvězdy.
Ruffy
  26. 1. 2012, 14:50
Má první kniha, která mě dokázala rozbrečet. Opravdu silný příběh, zvláště když někdo věří na posmrtný život. Velmi krásně napsané a jsem velmi ráda, že jsem si ji mohla přečíst.
andzuli
  25. 7. 2016, 14:23
Bylo to pohodové čtení, ale místy mě docela nudilo. Především byla nudná pasáž v přítomnosti. V minulosti byl už příběh mnohem zajímavější. Konec se mi moc líbil.
NikDisk
  7. 12. 2015, 11:04
Tak konečně přečteno a musím se přiznat, že kniha se mi velice dobře četla a byla za chviličku přelouskaná. Co jsem ale čekala, že na konci to všechno Andrea babičce také řekne, aby i ona věděla, že to vůbec nebylo tak, jak to tvrdila Robertova babička. Ale jinak dobrá kniha.
verpop
  24. 11. 2015, 15:36
Pro mě zklamání. Nápad na příběh byl hezký, ale samotný děj mi přišel psaný horkou jehlou. Žádné překvapení, nepřišlo mi to promyšlené. Ze začátku jsem byla zvědavá, jaké strašlivé tajemství dům ukrývá. Strašlivé tedy nebylo vůbec, jen smutné, žádný horor, jak to na začátku bylo prezentováno. Hlavní hrdinka mě rozčilovala, přišla mi jako rozmazlený fracek, co se nechává obletovat a obsluhovat osmdesátiletou babičkou, která se sotva šourala. Postavy z minulosti mě bavily, ale tahle slepice teda vůbec.