Vyhnanství

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Fantom Print - 2007
ISBN: 978-80-7398-001-6

Fantom Print (2007) 978-80-7398-001-6 249

Začal jsem žít v prázdných tunelech a život se najednou stal snazší, ale zároveň také obtížnější. Získal jsem dovednosti a zkušenosti potřebné k přežití. Dokázal jsem porazit skoro každého tvora, který vstoupil na mé území, a před stvořeními, která jsem porazit nedokázal, jsem se mohl snadno schovat nebo utéct. Ale netrvalo dlouho a odhalil jsem nepřítele, před kterým jsem nemohl utéct, kterého jsem nemohl porazit. Pronásledoval mě, kamkoli jsem šel - čím dál jsem utíkal, tím víc na mě doléhal. Mým nepřítelem byla samota, nekonečné ticho chodeb. (Založil/a: Cibulka)

Ciba
  29. 6. 2015, 9:45
Tak jak mě Domovina příjemně naladila a donutila ihned sáhnout po dvojce, tak mě Vyhnanství poměrně zklamalo. Druhému pokračování o Drizztovi sice opět nechybí dravý spád, velmi dobrá čtivost a zajímavá setkání v bohatém podzemním světě. Jenže jak dojde na samotný příběh, nemůžu se ubránit pocitu jisté tuctovosti a kýčovitosti. Většinu pohnutek a osudových kroků oblíbeného Drizzta, totiž uhodnete padesát stránek předtím, než se to doopravdy stane a Salvatoremu také často pomáhá dobrá přítelkyně náhoda, jenž ho zachraňuje z hluchých míst. Také hlavní myšlenka vnitřního souboje se samotou u mě nefunguje tak dobře jako nepochopení a krutá drowí společnost v první knize. Navíc překlad a korekce textu je opět příšerná. Ve větách chybí písmenka, najdete zde mnoho překlepů a někdy dokonce Matka Zlovůle řekne Matce Zlovůli něco opravdu nepěkného. Celkový dojem tak u mě s dvojkou upadá na průměrné tři hvězdy. Uvidíme, jak to bude pokračovat, protože Drizzt a jeho svět má velký potenciál. V druhém pokračování však pro mě zůstal až na pár hezkých momentů dosti nevyužit.
nečik
  11. 10. 2011, 7:02
Drizzt je má oblíbená postava. Sledovat, jak žije v temnotách na pokraji svobody a šílenství je opravdu fascinující. Tyto první tři knihy, které se věnují Drizztovi, jsou famozní.
Niaro
  28. 1. 2013, 16:26
Temný elf: Vyhnanství jsem přečetl za necelé dva dny a vzhledem k tomu, že čtu vcelku pomalu, to svědčí o čtivosti tohoto díla. Čtivost je však asi největším plusem této knihy. Příběh Vyhnanství svého předchůdce Domovinu nepředčí a to jak v propracovanosti, soubojích a bohužel je narozdíl od prvního dílu i snadno předvídatelný. Za sebe mohu říct, že jsem zvědav na kvalitu pokračování. Moje hodnocení je spíše slabých 70%, což ale stále stačí na 4*.
Pindule
  28. 4. 2013, 20:25
Další kniha čtená jedním dechem,Drizzt se stává lovcem a svádí nejenom boj o přežití, ale hlavně sám s sebou :)
Loxias
  25. 5. 2015, 10:19
Drizztovo vystoupeni na povrch pro me bylo dle ocekavani nejzabavnejsi casti prvni trilogie. Exteriery ozivily predstavivost a svet kolem zacal konecne trochu zit. Stale ovsem postradam vetsi propracovanost pribehu a detaily sveta. I presto se to cetlo dobre a z prvni trilogie bavilo nejvic.
teddy
  12. 12. 2013, 20:17
Sice méně nápadité než Domovina, ale stále velmi čtivé. Dobrým zpestřením byla návštěva města česačů mysli.
Metoj
  27. 9. 2012, 21:22
Kniha, v ktorej nebude Drizzt čeliť len nepriateľom a ich zbraniam, ale takisto svojej minulosti a hlavne svojmu najväčšiemu nepriateľovi - samote... Rozhodne jedna z najlepších kníh v sérií. V knižke je možno menej akcie, avšak o to viac sa dozvedáme o Drizztovi samotnom a jeho druhom ja - Lovcovi (Hunter).
sheatfish
  14. 2. 2012, 11:18
Tento díl mě poměrně zklamal. Líbila se mi první knížka (Domovina), kde fungování Drowího společenství je poměrně zajímavý nápad. Druhý díl mi ale přišel takový dětinský. Pohnutky postav jsou dost zjednodušené, průhledné a příliš jednorozměrné. Uvidíme co třetí díl.