Rekviem

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2013
ISBN: 9780062014535

CooBoo (2013) 9780062014535 391

Lena je v srdci revoluce. Bojuje proti společnosti, která prohlásila lásku za nemoc. Ale Divočina dávno není tím bezpečným přístavem, co bývala, protože vláda se rozhodla rebely zlikvidovat. K tomu má Lena hlavu a srdce vzhůru nohama, protože se vrátil někdo, o kom si myslela, že jej navždy ztratila…

Rekviem vypráví střídavě Lena a její nejlepší kamarádka Hana. Dívky, které žijí v zásadě vedle sebe, ale dělí je celý podivný svět. Najdou k sobě zase cestu? Jak skončí příběh o lásce, co je zakázaná tím nejhorším možným způsobem? (Založil/a: Marlynka)

Lauren Oliver Lauren Oliver
*1982

23.44
  2. 3. 2014, 18:15
Slušné čtení, ale ve srovnání s druhým dílem slabé. Žádná nová myšlenka, na konci pokus o velké finále, ale podle mě nepovedené. Vlastně ani pořádně nevím, jak závěrečný boj probíhal. Navíc vztahy mezi Lenou, Alexem a Juliem, Hanou, nejsou dořešené.
Lerenika
  3. 12. 2014, 17:26
No. Jsem celkem překvapená nespokojenými ohlasy. Mně se celé série líbila moc. Je ale fakt, že mi tam ještě chyběla jedna kapitola na konci, kde bychom viděli, jak to vypadalo po vzpouře. Ale poselství bylo jasné i tak.
Hezky prokreslené události i vývoj postav. Já jsem byla hlavně spokojená, že to nakonec dala zpátky dohromady s Alexem. Julian měl místo v Pandemoniu, ale tady byl vyloženě zbytečně.
Mám ráda tyhle knihy, kde je vzpoura proti uzurpující společnosti.

Yanny
  12. 9. 2013, 22:34
Zajímavost: na české obálce je Jana Vepřeková (www.yan-ny.blog.cz) vyhrála soutěž na facebooku s nakladatelstvím CooBoo
Míša.L
  29. 10. 2013, 17:33
Příjde mi, že Pandemonium a Rekviem snad ani nemůžou být pokračováním Deliria. První díl byl krásný, druhý šel s kvalitou hodně dole a třetí? Jako bylo to lepší než ten druhý, ale .... Ze začátku mě spíše bavily kapitoly z Lenina pohledu. Bylo to i kvůli tomu, že se znova objevil Alex. Někteří o něm tvrdí, že se choval naprosto arogantně a úplně se změnil. Ale já s ním soucitila, kvůli tomu co tam Lena předváděla. Jenomže postupem času jsem se i u tohoto začala hodně nudit a začala jsem se více přiklánět ke kapitolám z Hanina pohledu. I přese všechno co udělala jsem si ji dokázala oblíbit a upřímně jsem ji litovala kvůli Fredíkovi. Co mě na téhle knížce ale nejvíce zarazilo byl otevřený konec. Čekala jsme, že to autorka nějakým způsobem uzavře nebo napíše epilog, protože mě by hodně zajímalo jaké poměry nastaly po vzpouře. Jediné co jsem se na konci dozvěděla bylo, že naše velmi nerozhodná Lena se přece jenom rozhodla pro Alexe a Julian proti tomu vůbec neprotestoval, jen se klidně vypařil, což mě ještě víc utvrdilo v tom, že byl naprosto zbytečná postava. Jinak závěrem: upřímně lituju, že jsem se čtením neskončila hned po prvním díle a jen nedoufala, že Alex přece jen žije. :)
TeddyM
  2. 10. 2014, 15:34
Přiznám se, že knihu jsem dočetla jenom proto, abych věděla jak to dopadne. Jak psal už někdo níže, trilogie má kvalitativně sestupnou tendenci. Konec takový nijaký, mě rozhodně neuspokojil :) Je to škoda, protože Chvíle před koncem je nádherná knížka.
E Vů Na
  29. 10. 2013, 15:19
Podle mě jsou originální obálky hezčí.Kdybych je měla zhotovovat já sama ,dala bych si na úpravě víc záležet.Jinak kniha s nápadem a velmi čtivá!
Wajny
  15. 6. 2016, 14:26
Třetí díl se mi zdál nejslabší. Ze začátku mi vadilo, že je rozdělen na kapitoly Leny a Hany (raději bych byla, kdyby byli např. z pohledu Leny a Alexe, a třeba i Julliana). Konec knihy se mi taky moc nelíbil, byl moc uspěchaný a pořádně nic nevysvětlil. Jistě by určitě neškodila nějaká kapitolka navíc. Stejně ale tomuto dílu dávám 5*, protože mi příběh o světě bez lásky přirostl k srdci a tím i všechny hlavní postavy.
Jannnaj
  26. 11. 2013, 14:37
Třetí díl je pro mne zklamáním, asi jsem měla zůstat u 1. dílu. Nějak mi přišlo, že nejen svět hlavních hrdinů, ale i tento díl, je bez lásky.. Byla jsem moc zvědavá, jak se bude dál vyvíjet křehký vztah Leny s Julianem, ale ničeho nového jsem se nedočkala..Místo toho jen samá akce, boje, útěky...a ten konec!...vůbec se mi nezdá, že by to měl být závěrečný díl trilogie, nevyřešily se vztahy hlavních hrdinů ani společnosti
andreamila
  4. 9. 2016, 22:14
Pěkné zakončení trilogie.. a že jsou věci nedořešené? ano, ale nevidím to jako mínus, ať si každý domyslí konec sám.