Počátek

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Egmont - 2013
ISBN: 978-80-252-2616-2

Egmont (2013) 978-80-252-2616-2 372

Pia vždy znala svůj osud.
Měla počít novou rasu, linii nástupců, kteří porazí smrt. Za tímto účelem se zrodila, byla geneticky upravená k nesmrtelnosti a vychovávaná týmem vědců v tajné skrýši v Amazonském deštném pralese. Nyní ji vědci začínají podrobovat testům, jejichž výsledkem má být dokončení celého nebezpečného projektu.
Co si Pia pamatuje, vždy nejvíc toužila naplnit jejich očekávání. Ale v noci o svých sedmnáctých narozeninách nachází díru ve zdánlivě neproniknutelném plotě, který uzavírá její sterilní domov. Poprvé v životě volná v džungli potkává Eia, chlapce z nedaleké vesnice. Nedokáže odolat a pokračuje v útěcích, aby ho mohla vídat. Zamilují se do sebe a kousek po kousku začínají poznávat pravdu o Piině původu – pravdu se smrtícími následky, která navždy změní jejich životy.

Překlad: Babuláková Petra (Založil/a: Jamesová)

včelka
  21. 12. 2014, 19:13
Velice zdařilá kniha s originálním námětem, ale i lokací. Příjemná změna vymětit betonová města ze všech koutů USA za vlhkou, všemi odstíny zelenou džunglí v Jižní Americe.
Knihu jsem si už dávno chtěla přečíst a rozhodně nelituji, i když to, jak hlavní hrdinka potkala svého pana (ne)dokonalého a za týden se do něj zamilovala, bylo trochu přitažené za vlasy...
Na druhou stranu je to to, co (skoro) všichni milujeme, takže budiž. :)
Yanny
  4. 8. 2013, 13:25
Jeden z těch opravdu dobrých dystopických románů. I když to v podstatě dystopické nebylo, bylo to originální :))) rozhodně plných pět hvězdiček zaslouženě. Doporučuji :)
Jannnaj
  4. 11. 2014, 15:18
Moc pěkný příběh s neokoukaným námětem i závěrem, kterému stačilo k uzavření příběhu pouze jedna kniha (jsem vděčná, že nemusím čekat na další díly). Kdo má rád romantické fantasy, vřele doporučuji!
karkulík
  18. 9. 2013, 21:27
Skvěle napsaná knížka. Nemohla jsem se odtrhnout. :) Bylo to originální a neokoukané. Moc se mi líbil závěrečný epilog. Všem doporučuji :))