Útočiště

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Fantom Print - 2008
ISBN: 978-80-7398-006-1

Fantom Print (2008) 978-80-7398-006-1 248

Pálily mě z něj oči a bolelo celé tělo. Zničilo mé piwafwi a boty. Sežehlo magii zbroje a oslabilo věrné scimitary. Ale přesto jsem každý den sedával venku a očekával příchod svítání, svého soudce. (Založil/a: Cibulka)

PeťkaW.
  6. 11. 2013, 19:25
Salvatore používá na první pohled obyčejný, ale neuvěřitelně čtivý styl vyprávění, proto vás baví číst i pasáže, které nejsou ničím extra zajímavé, občas až trochu nezáživné. Díky tomu vám příběh utíká skoro sám a vy si jeho čtení příjemně užíváte. Třetí díl byl o poznání lepší a zajímavější, než druhý, ale poutavosti a originality dílu prvního, nedosáhl. I tak můžu ságu o Drizztovi vřele doporučit všem, kteří mají tenhle žánr rádi. Litovat rozhodně nebudete a nad knihami strávíte plno hezkých chvil.
Ciba
  9. 7. 2015, 9:08
Ani jsem se nenadál a je tu konec série. Salvatore vás svou přímočarostí i tentokrát nutí číst bez přestání a mžourat do knihy podobně jako když se drow potýká se sluncem. Třetí kniha sází na melancholii a hledání sama sebe, což mi sedělo o trochu více než předchozí samota. Drizzt vychází na povrch a současně se čtenářem tím něco ztrácí a něco získává. Jeho příběh je zde pak rozdělen do třech samostatných uzavřených celků, které mají až povídkový nádech. Taktéž korektor měl konečně lepší den a ubývá překlepů a dalších do očí bijících chyb. Trojka tak v mých očích sice nepřeválcovala dobře vystavěnou Domovinu, ale důstojným zakončením se určitě nazývat může. Sérii jako celek bych pak doporučil těm, co mají rádi podivné živočichy, hojné bitky a svižné tempo. Milovníky fantasy Drizzt také určitě zaujme, avšak mezi ikony žánru se podle mě Salvatore zatím nedostal. Uvidíme, co nabídne v Planině Ledového Větru.
nečik
  11. 10. 2011, 7:04
Drizzt se dostane na povrch a je rozhodnut žít pod Slunce, mimo Temnou říši. Závěrečná kniha z první trilogie o temném elfovi byla pro mě krásným zážitkem. Vřele doporučuji.
piko
  12. 1. 2012, 14:50
Ctive napsana knizka. Putovani po zemich Forgotten Realms spolu s Drizztem je celou dobu velmi napinave a kniha si udrzuje po celou dobu svizne tempo (ostatne jako cela serie). Hura na dalsi serii.