Originální název: Me Before You

ISBN: 978-80-249-3147-0

Ikar (2016) 978-80-249-3147-0 408
Ikar (2015) 978-80-249-2720-6 408
Ikar (2013) 978-80-249-2188-4 408

Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud.
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise…
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje. (Založil/a: Kůstka)

Peetuliska
  23. 7. 2015, 17:13
Krásná odpočinková četba, která se čte lehce a příjemně vám ubíhají jednotlivé stránky. Žádné melodrama ani přehnaná romantika, jen snaha kvadruplegika Willa smířit se se svým životem a najít novou chuť do něj a jeho pečovatelky Lou, která stále hledá samu sebe a své místo v životě. Je krásné sledovat postupný vývoj jejich vztahu a říkat si, jak to bude dál. Doporučuji jako přijemné, nenáročné čtení.
Keatin
  2. 9. 2016, 8:11
Čekala jsem všechno, jen tohle ne. Opravdu příběh, od kterého se nejde odpoutat a musíte prostě číst a číst ...trvalo mi to celkem 6 hodin. Hlavní hrdinka mi byla od začátku blízká, jako bychom si byly v některých ohledech podobné, k Willovi jsem si svou cestu hledala. Přiznám se, že ke knížce jsem se dostala až poté, kdy jsem viděla trailer k chystanému filmu a zjistila jsem, že Willa hraje "Finick" z Hunger Games, poté jsem se už nemohla odpoutat od toho, abych si ho neprojektovala i v knize. Lou jsem si představovala zcela odlišně ...v tom je ten svět knih nádherný.
anishta
  19. 2. 2016, 19:31
Velmi pekne, misty usmevne, plac taky nesmel chybet, ale konec jsem cekala jeste trosku vic zdrcujici. Kazdopadne me kniha nezklamala, ale po dalsich knihach od tehle autorky zatim nesahnu. Je treba na to mit "naladicku".
Tereeeza
  25. 1. 2016, 11:41
Obsahuje spoiler spoiler Chystala jsem se na ni dlouho, pořád do toho něco vstupovalo, teď mě hodně popohnal chystaný film. Do příběhu jsem se začetla během pár stránek. Už dlouho mi nikdo nepřirostl k srdci tolik jako Will a Lou, jejich poznámky, vzájemné pošťuchování, ale zároveň neskutečně silné pouto.
Hltala jsem každou stránku, každou větu, v některých momentech jsem se až bála otáčet, jak to bude dál.
Konec mi rozdrtil srdce, i když jsem to čekala. Dočítala jsem ve večerních hodinách, protože jsem věděla, že nechci být rušena a chci si poplakat sama.
Dojímalo mě dost věcí už v průběhu, mezi nejkrásnější momenty ale patří svatba. V mojí fantazii Will s Lou stále tančí, přitisknuti k sobě.
Nebyla to ale smutná knížka, má řadu vtipných momentů. Lou měla srandovní rodinu, ale nejradši jsem měla její přestřelky s Willem.
Na konci jsem se hrozně bála, že se Lou nedostane do Švýcarska včas, to bych asi nezvládla, ale poslední scény na posteli, Lou příběh Willovi a dopis, odrovnalo mě to.
Překvapivě jsem ale na konci došla k jistému smíření, ještě dlouho po otočení poslední stránky jsem nad vším přemýšlela a myslím, že částečně pochopila. Hodně silný je i komentář na databazi knih.
K Willovi a Lou se vrátím brzy v kině, ke knižní podobě ale asi ještě dnes a nejspíš hodně často i v budoucnosti. Vážně mě to chytlo za srdce a za mě výjimečný příběh.

You are scored on my heart,Clark. You were from the first day you walked in,with your ridiculous clothes and your complete inability to ever hide a single thing you felt.
Venceslao90
  14. 10. 2016, 19:18
Předně - takový žánr vůbec nečtu, takže to pro mě byla v docela dost ohledech premiéra :) Celkem mi vadilo, že čtenář tak nějak celou dobu tuší, jak to vlastně celé skončí.. Navíc hlavní charaktery jsou jak z 50 odstínů - tak trochu nemožná naivní holka a zazobaný krasavec, akorát že v tomhle případě je na vozíčku.. OK, ale čekal jsem trochu víc.. V mém případě se žádná velká emoční ždímačka nekonala :) Ale ženským se to bude líbit ;)
LeaLea
  5. 12. 2013, 22:37
Zase kniha, se kterou mám trochu problém. Od začátku se mi líbil styl, jakým je psaná, jak je příběh pojatý osobitě, bez zbytečného sentimentu, který z takového tématu obvykle přímo křičí. Líbily se mi ty drobné detaily, co prostý popis přibližují věrohodné realitě. Užívala jsem si souboj dvou krásně rozdílných povah. V poslední třetině to začalo upadat. Klasika, klišé, předvídatelnost... Autorka zápolí s neduhem mnoha jiných před ní. Fixace na ústřední dvojici činí vedlejší postavy málo zajímavými, jsou nevýrazné a nudně podobné jedna druhé, což dokazují každý ve svém pohledu. Jako by je Jojo využila speciálně pro momenty, kdy hrozí Lou moc sebelítosti, tak ten úkol raději přehodí na bedra jinému vypravěči. Možná mi celkový dojem zkazil fakt, že jsem kvůli jedné čtenářce, co myslí, že „spoiler” má něco společného jen s auty, znala konec. Kdo ví. Znova se k ní nevrátím, nicméně četby nelituju a klidně knížku doporučím dál. Půl hvězdičky navrch za: „Spotřebujte do...”. To bylo vážně na husí kůži...
PeťkaW.
  8. 7. 2016, 19:05
Ke čtení jsem se hodně přemlouvala, protože obvykle knihy s tímto tématem nevyhledávám. Přece jen je potřeba mít na tituly podobného rázu tu "správnou" náladu. Kamarádka mě ale knihu vylíčila tak nadšeně, že jsem se do ní nakonec pustila. Nedostavilo se žádné přehnané melodrama ani zbytečný patos, z čehož jsem měla asi největší strach. Celý příběh je podaný hodně lidsky - nepřehání, nekrášlí, neservíruje tuny sentimentu. Prostě se všechno podává tak, jak to je. Vtipně, smutně, láskyplně, vesele, odtažitě... díky svérázné a trochu střelené postavě Lou, která příběh většinou vypráví, se dá zvládnout i takhle těžké téma s nadhledem. Najdou se tu pasáže, které trochu váznou a konec mi přišel takový trochu... nevím... zkrátka mi neseděl vůbec ke zbytku knihy, jako by si autorka najednou nevěděla rady s tím, jak teda ten konec přesně napsat, aby to sedělo. Ale to jsou detaily. Děj krásně odsýpá, kniha je velmi čtivá, postavy dobře vykreslené a Jojo Moyes do psaní přidává i takové ty nepatrné detaily, díky kterým je všechno mnohem uvěřitelnější a sympatičtější. Celkově jde o hodně pohodové, i když někdy trochu emočně náročnější, čtení. Času stráveného nad touto knihou určitě litovat nebudete.
S.monika
  30. 5. 2016, 9:01
Asi se ze mě na stará kolena stává romantik (snad ne!). Viděla jsem na tuto knihu trailer, a jelikož jsem chtěla ušetřit za vstup do kina, knihu jsem si půjčila v knihovně. A cestou metrem jsem se do knihy naprosto a jasně začetla. Moyesová umí vytvořit postavy, které vás kompletně pohltí a zkrátka ( i když nechcete) si je oblíbíte. Jistě, toto je taková lépe napsaná červená knihovna. Zápletka není nijak hluboká, děj je vlastně krátký a jasný. Ale je v tom něco! Taková jiskra dobré knihy. Svádím to na dobré postavy a odlehčené slogany, které na mě působily realisticky. Nevím, jestli si knihu někdy ještě znova přečtu, ale víkend s ní byl příjemný.
Adri-Anna
  24. 5. 2015, 19:05
Dramatičtější verze knihy Adamův pád od Sandry Brown. Jen mi Louisa přišla nezajímavá, neměla žádné záliby, mizerný všeobecný přehled a co umí internet objevila až v 27letech (ale i přesto dokázala naplánovat dovolenou na Mauriciu :-D hahaha). A bylo by to tak romantické i kdyby Will neměl ty peníze?? hmm :-D
Čtivé, ale ne bestsellerové :-)
Lucianna
  22. 10. 2014, 18:39
Už jen protože to nemá být Happyend, tak dokládám tuto knihu na dobu neurčitou. Slyšela jsem na knihu špatné ohlasy a že to ani nestálo za přečtení. Stejně jsem se rozhodla jsi to přečíst. Když jsem poznala Willa bylo mi ho strašně líto a zamilovala jsem si ho, protože jsem si neuměla představit jaké to je být na vozíčku a ještě k tomu hýbat jen palci a trošku krkem. Když jsem se začetla nechtěla jsem přestat, ale když jsem se dopracovávala dál, dál a dál. Začalo mě to nudit. Nevěřila jsem Lou lásku k Willovi VŮBEC a bylo to pro mě smíšené pocity. Snad se v budoucnu vrátím ke knize :-)
Lucy Sisk
  19. 11. 2015, 10:48
Obsahuje spoiler spoiler Měla jsem psychologii. V jedné z přednášek jsme si povídali o lidech, kteří se pokusili o sebevraždu, ale nedokonanou - někdo jim to překazil. Jestli pak dotyčnému řekněte, že bude líp a on vám řekne ano a začne se chovat jinak, bude klidnější či veselejší, není to proto, že se změnil. Je to proto, že si stanovil dobu, že se rozhodl a nic to nezmění. Proto bylo pro mě těžké číst příběh, u kterého jsem věděla, jak skončí. Emocionálně to bylo nedostižné, něco takového jsem dosud nečetla.
ribička
  28. 6. 2013, 18:36
Nečekejte od toho nějaký sladkobolný doják. Je to příjemný příběh o dvou lidech, kteří se potkali a zamilovali. Ale celý příběh je vkusný a poutavý. Je to příjemná oddychová knížka. Nenáročná ale rozhodně ne kýčovitá.
chrispe
  20. 3. 2016, 15:46
Jedna z knih, která by na sobě měla mít značku kapesníku. No jo, ani já se slzám neubránila. Ale i když jsem ji nechala mamce doma, aby si ji taky přečetla, nemůžu říct, že bych z té knihy byla nějak zvlášť paf a že jsem ji přečetla jedním dechem. Myslím, že svá slabá místa měla a snad nejvíc mi při čtení pilo krev to zpodobnění sobectví snad u všech postav v různých formách. Člověkakniha donutí se nad příběhem a životem jako takovým opravdu zamyslet - což je fajn - ale i tak si nemyslím, že (konkrétně) ve mně tahle kniha dlouho zůstane. Jako prázdninové čtení? Hm... fajn.
Lalaine
  13. 1. 2016, 9:24
Poslední dobou se mi stává, že se nemohu do knihy pořádně začíst. I tuto knihu jsem začala číst a nijak zvášť mě nenadchla. Ovšem po pár dalších stránkách mě dané téma natolik zaujalo, že jsem knihu přečetla téměř na jeden zátah. To je opravdu, co říct v poslední době. :-) Příběh považuji za nápaditý a líbí se mi, jak autorka nebojí řešit v knize závažná morální témata. Do poslední chvíle jsem doufala v jiný konec knihy, ale ... musím říct, že i závěr se mi líbil. Jen tak knihy neskončí tak, jak jsem si myslela. Někteří tu píšou, že poslední část je dost předvídatelná. Já osobně jsem věřila až do poslední tečky, že se vše obrátí. Autorka prostě dokázala překvapit a zaujmout. Neváhám a určitě si další její knihy přikládám do seznamu "Chci si přečíst!". :-)
Veronika
  7. 10. 2014, 11:03
Bez kúska hanby spokojne odporúčam ďalej:-) Aj napriek tomu, že nemám rada model chudobná nevinná deva-bohatý skúsený playboy, tu sa bavíme o úplne inej variácii, ktorá ma navyše úplne dostala. Páčil sa mi štýl, akým to bolo písané, boj oboch hlavných postav voči sebe navzájom... Koniec bol krásny, neromantický, ale realistický a napriek trochu toho klišé a predvídateľnosti, ktoré sa tiahlo koncom knihy som si čítanie veľmi užívala. Rozhodne sa nejedná o gýčovú zlátaninu, páčila sa mi ťažšia téma aj námety na zamyslenie sa.
blaufik
  14. 9. 2016, 13:55
Tak tato kniha byla jedna z nejlepších, které jsem kdy v životě četla. Byla jsem z ní naprosto nadšená... Jednotlivé postavy jsou báječně vykresleny. Autorka nezapomněla ani na charaktery vedlejších postav, což je velké plus.Díky tomu, že v knize nebyly vedlejší postavy pouze tak nějak do počtu dostal celý příběh nádech věrohodnosti.
Všem, kteří knihu ještě nečetli, nebo nad jejím přečtením váhají určitě tento nezapomenutelný zážitek doporučuji.
Evelýny
  8. 3. 2014, 20:17
Kniha mě opravdu pohltila.Přečetla jsem ji za jeden den.Určité pasáže knihy mě rozesmály nahlas. O to horší byl konec - já potřebovala dost kapesníků a určitě po dočtění lehké antidepresivum. Krásný,i když tragický, nestandardní příběh lásky na který jen tak nezapomenu. Knihu doporučuji všem i proto, že moje dcera - chronický "nečtivec"- ji přečetla za 5 dní( normálně čte knihy rok).
moonchild
  7. 11. 2013, 17:44
Těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového Willa a optimistickou Louisu..........
Katniss Lavender
  5. 4. 2015, 7:27
Právě jsem dočetla a nemám slov! Tohle je nejkrásnější kniha jakou jsem za poslední roky četla! Jsem naprosto ohromená, dojatá a v šoku. Prosím přečtěte si ji, nebudete litovat!!!
Blueberry
  22. 10. 2014, 17:02
Velkolepý příběh. Právě dočteno. Nemám slov. Cítím se strašně - lítost, závist, žal, lásku. To všechno. Ještě nikdy, podotýkám Nikdy, ve mě žádná kniha nevzbudila tohle všechno. Ještě žádná kniha ze mě nevymačkala tolik slz jako tahle. Já... prostě..., nevím co říct, co napsat. Moje srdce krvácí - prozatím.

Na jednu stranu mi přijde strašně směšné se takhle cítit při čtení románu. Na stranu druhou - já si to užil, všechno - Willa, Lou, všechno. Děkuju Moyesová, tohle se ti fakt povedlo.
silvaren
  19. 7. 2013, 9:02
Není to typický romantický příběh, i když zde láska hraje jednu z hlavních rolí. Louisa s Willem k sobě poměrně dlouho hledají cestu, ale když ji najdou, vytvoří dokonalý nesourodý pár. Vzájemně se ovlivňují a oběma to změní život, i když u Willa jen zdánlivě. Knížka se krásně čte, místy si sáhnete na citové dno, ale nenajdete tu patos ani kýč. Rozhodně doporučuju.
Daletth
  31. 7. 2016, 10:51
Příjemně napsaná kniha, která mě na konci dojala i přesto, že jsem vlastně od začátku tak nějak tušila, jak to skončí.
Líbil se mi autorčin styl a živě vykreslené postavy, ačkoliv se mi po pravdě zdála hlavní hrdinka místy opravdu trochu hloupá... Je zajímavé sledovat, jak se i o vážných a smutných tématech dá psát s občasným nadhledem a humorem.
XZvire
  10. 6. 2016, 20:36
Nepatřím mezi fandy červené knihovny už nějakých 10 let, ale ráda si občas z tohohle žánru něco přečtu. Beru to jako takovou odpočinkovou četbu. Tohle dílo mě velmi mile překvapilo. Nebyla to klasická červená knihovna, kde je spousty klišé a úsměvných situací, kdy protočím oči nad naivitou hlavní hrdinky. "Než jsem tě poznala" je dojemný příběh o dvou lidech, kteří se našli příliš pozdě. Oblíbila jsem si postavu Willa, protože miluju tenhle druh sarkasmu. S Lou se výborně doplňovali (i když bych jí občas jednu vrazila). Od začátku mi bylo jasné, jakým směrem se příběh posouvá, a myslím, že to tak i ve finále mělo dopadnout. Líbí se mi, že konec není vyloženě happyend. I slza mi ukápla, ale kapesník jsem rozhodně nepotřebovala. S kvadruplegií jsem se setkala pouze v příbězích Jeffery Deavera v sérii o Lincolnu Rhymovi a jsem ráda, že jsem na tuto problematiku mohla nahlédnout i z trochu jiného pohledu. Přestože to není úplně můj šálek kávy, dávám plný počet, protože je málo romantických knížek, které by mne zaujaly...
pettopet
  29. 4. 2015, 22:23
Právě docteno. Knihu jsem mela rozectenou od listopadu 14. Vzhledem k tomu, že nejsem příznivcem milostných románů, trvalo velmi dlouho, než jsem se rozhodla si knihu koupit. Učinila jsem tak až po přečtení všemožných recenzí a ujištění se, že toto nebude klasická love story. Nebyla. Presto jsem se zpočátku nemohla s příběhem ani postavami ztotožnit. Me before you jsem četla na třikrát. Dočíst ji jsem stále odkladala s tím, že mám ke čtení zajímavější knihy. Nicméně dnes jsem se zakousla a zbývající polovinu knížky docetla. Přiznám se, že jsem potají nakoukla na epilog a přečetla si ho už při koupi knihy. Přes to, že jsem konec věděla, jsem dnes zamackla slzu. Tímto děkuji JoJo Moyes, za to, že napsala milostný příběh pro lidi, jako jsem já.
23.44
  9. 1. 2014, 16:03
Souhlasím se všemi předchozími komentáři. Kniha splňuje přesně to, co jsem čekala, proto 5*. Velký příběh o lásce s tragickým koncem, dobře klouže do hlavy, není přenáročná. Pohled na svět očima Q plegika je velmi zajímavý a věrohodný. A konec...byla jsem předem upozorněna, že budou téct slzy, a taky ano. Docela by mě zajímalo, kudy by mohly vést další cesty Lou. S penězi, roztržkou s matkou, nově získaným sebevědomím....
Makulenka
  28. 7. 2016, 8:42
Tolikrát se na ni objevovala reklama a pozitivní ohlasy, že jsem si ji taky přečetla. Žádná "Hochliteratur" to není, místy postavila autorka hlavní hrdinku tak mimo, že je to neuvěřitelný (jakože se v roce 2009 poprvé seznamuje s internetem), ale uznávám, že umí vtáhnout do děje a člověk čte a čte, aby se dozvěděl, jak to nakonec dopadne. Takže ano, jako nenáročná odpočinková četba může být. ...
Jana Edita
  27. 4. 2016, 19:53
Moyesová umí. Píše svižně, s nadhledem o věcech vážných, s nimiž mnoho lidí nemá přímou zkušenost. Díkybohu, že autorka takto nabourává mnohé předsudky, díkybohu, že její text má tolik vrstev. Přesto se mi zdá, že na konci už zbytečně tlačí na pilu, text by (dle mého názoru) zejména v poslední čtvrtině zasloužil trochu proškrtat.
ideal_alien
  13. 2. 2016, 13:39
Kniha která vás nepustí ani po přečtení. Nádherně napsaný příběh, který nutí k zamyšlení. Rozhodně si knihu přečtu víckrát než jednou.
Eset
  12. 5. 2014, 23:13
Kniha mě hodně překvapila, kdybych jí nedostala na Vánoce vůbec bych se k ni nedostala. Skvěle psaná. Styl autorky mi sedl, ale co mě nejvíce překvapilo, nebyla přeslazená, což se u knih toho charakteru hrozně moc cení.
chazynka
  11. 11. 2015, 20:54
Četlo se to dobře, ale že by to měl být bestseller? To si nemyslím. Téměř tuctový příběh lásky, kdy hlavní hrdinka je poněkud usedlá a nudná, která se snaží ukázat jiný pohled na svět trochu zahořklému mladíkovi, který je po nehodě na vozíku. On je protivný a ona to nevzdává... a jak to dopadne? Zamilují se do sebe! Co oceňuji je téma kvadruplegiků a eutanazie. Dobrá oddechová knížka, ale po další knížce od autorky asi nesáhnu.
elly88
  20. 3. 2014, 9:29
Přečíst knihu mi trvalo jeden den... Ne jednu stranu je mi líto, že jsem ji přečetla tak rychle. Na druhou stranu si ale nedokážu představit, že bych celý další den musela čekat na chvíli, kdy se konečně dozvím, jak to všechno dopadne... I když to celou dobu tušíte. Příběh Louisy a Willa, kteří by se za normálních okolností nepoznali, ve mě zůstane ještě hodně dlouho...
karkulin1982
  10. 12. 2013, 21:37
Knihu jsem četla delší dobu před českým vydáním, jelikož v Rakousku byla označena bestsellerem, tak jsem si říkala, proč to nezkusit, navzdory tomu, že mělo jít o červenou knihovnu. Kniha mě naprosto pohltila a nedovedla jsem nic jiného než číst a číst (na co pracovat,že?:)/. Pořád jsem doufala v lepší konec, ale i takový je život....
M.ikolka
  13. 3. 2016, 7:44
Nádherná kniha se silným příběhem, která mě nejednou donutila se nad knihou usmívat a vzápětí si utírat slzy. Pořád jsem doufala, že to dopadne tak, jak bych si přála a na konci jsem pak řvala jak želva. Kniha mě pohltila už od samého začátku a nepustila až do konce.
Veronika279
  24. 2. 2016, 13:53
Na tuto knihu jsem se velmi těšila pro její vysoké hodnocení čtenáři. Byl pro mě trochu šok, že začátek knihy se mi moc nelíbil a marně jsem přemýšlela co je na týhle knížce tak zvláštní. Ale s přibývajícími stránkami, jsem na to přišla a konec jsem doslova hltala a musela ho prostě co nejrychleji dočíst. Tohle neni knížka pro oddechovou četbu, nutí nás zamyslet se nad smyslem života a situací do kterých člověk může (i přesto že si to nepřipouští) dostat. Jak složité je žít s jakýmkoliv postižením jak pro člověka samotného ale i pro jeho nejbližší.
MiriamBlahova
  9. 2. 2016, 9:43
Nádherná kniha! Jednoznačně perfektně napsaná a čtivá. I přes to, že se jedná o silný příběh plný úzkosti a melancholie, mile mě překvapila dávka humoru, která celou knihu provází (dokonce i u posledních stran, při čtení dopisu od Wila jsem se mírně usmívala). Lou je za poslední dobu jedna z mála hlavních hrdinek, která mi opravdu přirostla k srdci! Velmi lehce jsem se s ní ztotožnila (o to těžší byl pak konec knihy!). Jedině, co bych knize vyčetla je počet posmrkaných kapesníků a následná vyvolaná noční můra o životě, zdraví, nemocech a smrti...
LenkaZ
  27. 1. 2016, 19:04
Obrovsky dojemný a emocionální příběh. Louisa mi ze začátku přišla hrozná, taková hloupoučká puťka z dost praštěné rodiny, která ač ji miluje, neustále ji shazuje sebevědomí. Pak ale, když si Will a Louisa našli svůj způsob komunikace, hrozně se mi jejich rozhovory líbily i to jak mají nastavený ten vztah mezi sebou, to neustálé pošťuchování. Konec mne rozplakal tak moc, jako už dlouho nic. Přemýšlím, jestli jsem vůbec někdy u knížky brečela... nevím. Myslím, že tento příběh budu mít ještě dlouho v mysli.
b.w.
  3. 8. 2014, 19:46
Úžasná kniha, kdyby to šlo, dala bych těch hvězd třeba deset...Od čtení se zkrátka nešlo vůbec odtrhnout. Přesto ale musím říct, že konec mě malinkato zklamal, ty poslední kapitoly byly takové divné, možná až moc předvídatelné a absolutně ničím nepřekvapující. I přes to ve mě zanechala hluboký dojem.
PandaGirl
  22. 9. 2016, 9:48
Po dlouhém přemýšlení a shlédnutí filmu jsem se rozhodla, že si knihu přečtu. Musím říct, že toho nelituji kniha byla krásná, sladká i smutná, vtipná i tragická. Prostě měla v sobě tolik pocitů, kolik jen dokáže kniha pojmout. Příběh tak nebyl o lásce, ale spíš o životě, o zničených duších i jejich znovuzrození. Doopravdy se mi to líbilo.
Někde jsem četla v komentářích (nevím jestli zde, nebo jinde), že se slečna (aspoň myslím, že slečna) rozčilovala nad tím, že hlavní dívčí postava neměla počítač ani s ním pořádně neuměla zacházet. Na to bych chtěla zareagovat tím, že ne všude nutně musí být vysoká počítačová gramotnost ( i s ohledem na rok prvního vydání) a navíc v chudých poměrech její rodiny se ani nedivím... Ale to jsem si jen vylívala srdíčko nad tímhle nesmyslným argumentem, proč se knihy nelíbila.
Aspet
  8. 9. 2016, 20:35
Příběh je to zajímavý, donutilo mě to zamyslet se nad tím vším a kniha ve mě vzbudila rozporuplné pocity. Rozhodně doporučuji k přečtení, trochu jsem se bála knihy s touto tématikou, aby to nebylo kýčovité, ale napsané je to pěkně.
luxana371542
  31. 7. 2016, 7:38
Po přečtení prvních pár stránek jsem si říkala, že asi knihu odložím. Připadala mi příliš naivní, ale četla se mi opravdu dobře a nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Ideální odpočinková prázdninová četba.
zirafak
  31. 10. 2015, 10:33
Četl jsem dva krát po sobě. Nádherný příběh plný emocí, přesně takové příběhy mám rád. Na konci jsem skoro neviděl na písmenka. Jojo jsi skvěla spisovatelka. Pochybuji že by pánové toto četly, ale měli by.
Afire
  27. 10. 2013, 2:30
Už nějakou dobu mě knížka takhle nepohltila. Úžasně napsané, plné emocí a zásadních otázek, kterým se každý spíš raději vyhýbá. Jak teď asi usnu?
anysek91
  8. 4. 2016, 20:52
Velmi čtivá kniha. Nenáročné čtení, které člověka neuvěřitelně vtáhne do děje a prostě musíte číst, abyste už už věděli, jak to vlastně celé dopadne. Jedna z mála knih, během jejíhož čtení se střídá smích a pláč. Po jejím dočtení jsem chvilku jen seděla a zírala do "blba"...rozhodně se tato kniha řadí mezi jedny z nejkrásnějších, které jsem kdy četla!
klertecka
  19. 1. 2015, 22:51
Romantika no. Není to sice úplně můj styl, ale na drsnacku si hrát nebudu a přiznávám ze jsem byla v slzách. Je to tak tragicky a přitom krásný. Will se mi osobnostne šíleně líbil, souhlasila jsem s nim. S ni už tolik ne. 3 hvězdičky, protože to není vůbec přelomové psaní, ale stojí to na příběhu. Který me vrhá do hlubokyho sentimentu kdykoliv na nej pomyslím. Achjo a pritom ach.
LaBomba
  3. 7. 2014, 0:23
Kniha, která mě okradla o celou noc spánku, ale rozhodně toho nelituji. Nešlo přestat číst. Už jsem četla hodně smutných knížek, ale tolik slz jsem snad ještě u žádné nevybrečela.
Roux
  18. 6. 2014, 9:36
Samozřejmě, někdo může říct, že je příběh předvídatelný. Ale rozhodně je to kniha, která mi zlomila srdce. Nedala mi spát několik dní a ten pocit mě vlastně stále nepřešel.
teteka
  19. 12. 2013, 16:19
Moc dojemné .Bohužel jsem už od půlky věděla, jaký bude konec, ale o to víc jsem příběh prožívala. Tuto knihu zařazuji mezi ty,u kterých Vám oko nezůstane suché. Palec nahoru autorce, že se nebála napsat romanci na takové téma. Já osobně jsem si hodně uvědomila .
frikulinka81
  25. 10. 2013, 12:03
Souhlasím s komentáři přede mnou. Těžko jsem se smiřovala se závěrem knihy, ale musím říct, že jsem Willa chápala. Lou se v příběhu velice změní, je hezké sledovat, jak si začíná uvědomovat sama sebe. Nejvíc mě dostalo to tetování. To je opravdu originální. Navíc nevím, jestli se mi z toho chce smát nebo spíš brečet.
Mersault
  26. 9. 2013, 21:29
Nikdy bych neřekl, že o romantickém románu napíšu (a klidně i řeknu), že byl prostě dobrej. (Osobní) rozhodnutí hlavního hrdiny musí každý respektovat, i v životě, protože nevím, jestli se příběh opravdu stal. Jediné, co bych autorce vytknul, byla z mého pohledu trochu zdlouhavá střední pasáž. Celá kniha na mě však silně zapůsobila.
Sandalkar
  9. 12. 2016, 9:17
Překvapení. Nemám ráda romantické prvoplánové knihy nebo filmy, tady mě obal tím pádem dost odrazoval. Po prvních několika stránkách jsem autorku podezírala z vykrádání příběhu Nedotknutelní. Pak se to ale rozjelo a já jsem zůstala číst až do 2 do rána, jen abych věděla, jak celý příběh dopadne. Knížka otevírá obtížné téma asistované sebevraždy, na které osobně dodnes nemám pevný názor. Závěr byl trochu nečekaný, člověk čekal, že.... No jen si to přečtěte. A myslím, že by to mohli skousnout i muži :-). PS.: A nesnáším, když je obal vytvořený z filmové verze, nenechává to čtenáři prostor k fantazii....

1 2 3