Pěstujeme bylinky v bytě

Podtitul: Čerstvé i v zimě

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-3814-7

Grada (2011) 978-80-247-3814-7 88

Jistě to znáte. V supermarketu nebo v zahradnictví neodoláte bohaté nabídce a koupíte si krásně vzrostlou bazalku, rozmarýn, meduňku, pažitku nebo jinou bylinku v květináči, protože chcete mít zajištěný přísun vitamínů po celý rok, těšíte se z ní pár dní nebo týdnů - a najednou začne chřadnout. Co tedy dělat, aby nám bylinky hezky krášlily okenní parapet, balkon či terasu, provoněly byt a my měli stále dostatek zelených lístků do salátů, polévek a pomazánek? Tyto i další důležité otázky vám zodpoví tato knížka, v níž se dozvíte, jak na to, aby vaše chráněnky vydržely nepříznivé zimní měsíce, jak máte semínka na jaře správně vysévat, jak postupovat, aby se jim vyvinuly pořádné kořínky a rostlinky nestrádaly za teplých měsíců. Jistě vás také potěší krásné fotografie bylinek a jednoduchý nápaditý recept na jejich použití, uzavírající každou z celkem 21 kapitol. (Založil/a: Kůstka)