Přehled politických a kulturních dějin islámských zemí od vzniku islámu do konce 18. století. Díl 2

Poprvé vydáno celosvětově: 1991

Karolinum - 1991
ISBN: 80-7066-422-3

Karolinum (1991) 80-7066-422-3 165

Druhý díl této publikace navazuje tam, kde skončil díl první(Muslimským Španělskem a Severní Afrikou do 16. století) - Mongolskými státy na Předním východě a ve východní Evropě. Jak je z názvu publikace zřetelné, tak kniha končí 18. stoletím kapitolou \"Úpadek Osmanské říše v 17. a 18. století\". Poté ještě následuje shrnutí důležitých dat a doplňková literatura. (Založil/a: Myrddin33)

Myrddin33
  9. 6. 2013, 0:04
Můj komentář je vlastně stejný jako k prvnímu dílu této publikace - stejné klady i stejné zápory. Jen tak na okraj, v závěru je uvedena "doplňková literatura". Její třetí část obsahuje původní literaturu přeloženou do češtiny a slovenštiny. Je zajímavé dohledat, co vše od roku 1991, kdy publikace vyšla, bylo přeloženo(rozhodně stojí za povšimnutí edice "Orient(Academie)").