Originální název: Spiel des Schicksals

ISBN: 978-80-249-2547-9

Ikar (2014) 978-80-249-2547-9 256
Ikar (2008) 978-80-249-1151-9 256
Ikar (2003)

Mladá instrumentářka Lydie Harrisová žije trochu nudně a dost osaměle v kalifornském Malibu. Po tragické nehodě, při které zemřeli její rodiče a bratr, se jí odcizila i sestra Adéla. Nedala o sobě vědět už více než čtyři roky, proto Lydii velmi překvapí, když je uprostřed komplikované operace odvolána k telefonu a uslyší v něm sestřin hlas. Adéla ji naléhavě žádá, aby za ní okamžitě přijela do Říma ...
Krátce nato pošta doručí Lydii figurku ze slonoviny s umělecky vyřezávanou šakalí hlavou. Lydie požádá o radu svého přítele doktora Kellermanna, který se zajímá o staré umění. Ten zjišťuje, že figurka pochází z letité egyptské deskové hry a má nepochybně nesmírnou cenu. Přestože si se sestrou už dlouho nejsou blízké, má Lydie o Adélu velkou starost. A navzdory Kellermannovu varování odlétá do Evropy. Tím začíná dlouhé a nebezpečné putování, které Lydii nakonec zavede až do Údolí králů...

Sandalkar
  14. 11. 2015, 20:39
Dobrodružné dílo, ale už od půlky jsem tušila jak celý příběh dopadne. Trochu mě mrzelo, že v knížce nebylo všechno jednání hlavních postav vysvětleno. Chybělo mi to jako poslední střípek do mozaiky. Knížka se ale čte rychle a příjemně. Pokládám za lepší z děl Barbary Wood.
mishelin
  11. 3. 2012, 17:30
Paní Woodovou velice ráda čtu, všechny její knihy jsou úžasné,čtivé,napínavé...Dávám 5 i této - stejně jako všem ostatním
Roanna
  20. 5. 2013, 20:57
Knížky Barbary Woodové jsou čtivé a vcelku napínavé, i když konec vytušíte už po pár stranách. Tato knížka mi přišla vcelku odbytá, děj byl hodně rozvláčný a postavy jednaly občas tak nahodile, až jsem protáčela pananeky. Tato knížka podle mě patří k těm slabším.
VejaVenaVera
  6. 2. 2011, 15:02
Je to druhá kniha, kterou mám od této autorky přečtenou. Dávám 5 hvězdiček, napínavé, originální, romantické ... čtivé :) La bomba! Těším se na další komentíky.
NikDisk
  24. 8. 2015, 20:05
Kniha pěkná, čtivá, ale myslím si, že konec velice uchvátaný. I tak se četla velice dobře. Ale ten konec ... no i přesto kladné hodnocení.