Pišťucha má problémy

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Brody - 2008
ISBN: 978-80-254-2880-1

Brody (2008) 978-80-254-2880-1 80 Ilustrace: Alžběta Skálová

Pišťucha má problémy, Vychuchol je špión, Kivi nosí teplákovku, Pižmoň rebeluje, Karakal se serval, Bekasína potřebuje dovolenou… Potěšte se příběhy zvířat, na která se v knížkách zapomnělo! Dvacet rozmarných próz napsala Lenka Brodecká (Děti hrají divadlo, 2003) a skvělými ilustracemi doprovodila Alžběta Skálová (Zpátky do Afriky, 2005 aj.). Knihu ocení starší i staré děti.

Kniha získala ocenění v prestižní soutěži Nejkrásnější česká kniha roku 2008 (II. místo v kategorii knih pro děti a mládež). (Založil/a: maryanapple)

Lenka Brodecká Lenka Brodecká

antoniana
  8. 11. 2014, 15:46
Tahle knížka pro děti mě velmi mile překvapila. Autorka vybrala méně známá zvířata a i dospělý člověk se dozvěděl spoustu zajímavostí. Pobavily mě příběhy o vychucholovi, pišťuše, antilopce a trubýšovi. Vše doplňují krásné a vtipné ilustrace Alžběty Skálové. Jako celek naprosto úžasná a naučná (takovým tím nenásilným způsobem) kniha pro děti a hravé dospělé.