Exploze

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3978-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-3978-1 464

Ve Stokholmu vrcholí příprava letní olympiády. Na novém stadionu však vybuchne bomba. Zabije Christinu Furhageovou, významnou švédskou podnikatelku, která má na starosti organizaci olympiády. Policie začíná intenzivně pátrat po vrahovi. Kde ho hledat? Mezi teroristy, nebo v nejbližším okolí vedení olympijského výboru? Jen vytrvalá reportérka Annika Bengtzonová nachází souvislosti, které ostatní zřejmě nechtějí vidět.
Exploze je prvním titulem velice úspěšné série s Annikou Bengtzonovou. (Založil/a: Moreanne)

Liza Marklund Liza Marklund
*09.09.1962

Morsie
  14. 6. 2013, 11:18
Severské krimi a thrillery mám ráda, ovšem doposud to bylo záležitostí pouze mužů. Teď ovšem přišla blond víla a všem to natřela. Exploze je opravdu kvalitním dílem, které stojí za přečtení. Je napínavé, promyšlené, psychologické, iteligentní, má spád a dobré dialogy. Není to jen laciná senzacechtivá publikace s prvoplánovou zápletkou - je to důmyslný thriller s hlubší psychologii. Jestli chcete plno akce, krve a výbuchů, raději si pusťte nějaký béčkový akčňák a kvalitní knihu přenechte jiným.
Digi
  11. 2. 2016, 7:45
Kniha Exploze byla dle mého názoru lepší než Studio 6. Exploze byla napínavá a dobře promyšlená. Úplný trhák to není, ale za přečtení stojí.
wedator12
  10. 5. 2014, 15:07
Kniha se řadí mezi průměrné. Nic zvláštního. Autorka píše velice zajímavým stylem, ale něco tomu chybí. Postavy působí neuvěřitelně, dalo by se říct jako typičtí američtí hrdinové. Četl jsem dvě knihy od této autorky : Studio 6 a Exploze . Exploze je rozhodně lepší. Knihy mají skvělý marketing.