Záhadné vody

ISBN: 80-7264-073-9

Toužimský a Moravec (2005) 80-7264-073-9 354
Albatros (2000)
Albatros (1980)

Vlaštovky a Amazonky tentokrát táboří na neznámém ostrově při pobřeží. Hrají si na trosečníky - cestovatele, zkoumají tajuplné průlivy a vytvářejí si vlastní mapu oblasti, která se s každým přílivem a odlivem dramaticky mění. Seznámí s skupinou dětí (domorodci) a spolu zažijí mnohá dobrodružství. (Založil/a: Zdenulka)

Falbala
  6. 4. 2012, 19:27
Moje první ramsomovka a tudíž srdeční záležitost, protože po přečtení jsem těmto knihám propadla. Přála jsem si prožívat podobná dobrodružství a (neuměle "kartograficky") mapovala každou oblast, kde jsem se ocitla. Vymýšlela jsem si různé cestovatelské příběhy a dobrodružství, malovala příšerky tam, kde mé mapy měly prázdná místa. Dokonce jsem se začala učit různé ozdobné druhy kartografického písma, aby mé mapy vypadaly k světu. Četla jsem příběhy dobyvatelů pólů, hor, objevitelů... a putovala s nimi až na konec světa. Po této knize jsem pátrala v antikvariátech po celé sérii, sháněla KODky apod. Celá série ransomovek mi mnoho dala, ale tato kniha už pro mě zůstane navždy první a nejlepší. Správný poměr dobrodružství, nebezpečí, čestné hry, napínavého a zajímavého děje... velmi doporučuji.
Mazda
  25. 2. 2012, 10:27
jako první z knih od A. Ransoma se mi v dětství do ruky dostala právě tato a naprosto mě vtáhla do příběhů Vlaštovek a Amazonek..a vlastně i do četby obecně..a pořád se k nim ráda vracím :)