Slečna Lee

Slečna Lee Originální název: Missee Lee

Toužimský a Moravec - 2000
ISBN: 80-7264-022-4

Toužimský a Moravec (2000) 80-7264-022-4 339

V posledním v češtině zatím nevydaném Ransomově příběhu zastihujeme Vlaštovky a Amazonky spolu s kapitánem Flintem v dramatické situaci, kdy při své plavbě kolem světa přicházejí o svůj škuner Divoká kočka a upadnou do rukou čínských pirátů, kteří z obav před prozrazením nikdy nenechají anglické zajatce naživu. Dovídáme se, kdo je záhadná Slečna Lee, proslulá široko daleko mezi mořeplavci, i to, jak zasáhne do osudu trosečníků. Napínavý příběh plný dobrodružství i poučení o vzdálených krajích volně navazuje na oblíbenou Ransomovu knihu Petr Kachna. (Založil/a: Zdenulka)

Shifer
  16. 11. 2012, 17:46
Pamatuji si, jak jsem hltala knížky od Ransoma. Tuhle jsem měla nejradši. I přesto, že ta knížka je dětská, chtěla bych si ji ještě někdy přečíst.
Irita
  26. 9. 2015, 14:42
Tahle kniha je jedna z mála mých oblíbených ransomovek, ale je dobrá i v tom, že se tam člověk dozví spoustu věcí.