Velké hledání 1

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Návrat - 1998
ISBN: 80-7174-106-X

Návrat (1998) 80-7174-106-X 381

Druhá kniha cyklu Kolo času, část první.

Celá staletí potulní kejklíři vyprávěli příběhy o ztraceném Valerském rohu, bájném rohu, který přivolá mrtvé hrdiny všech věků. Roh byl objeven - jen aby byl vzápětí ukraden spolu s dýkou z Shandar Logotu, na níž závisí život Mata, přítele Randa al'Thora. Nesmírně těžký úkol získat věci zpět teď mladého Randa tíží, protože tím, že bude pokračovat v hledání, se zároveň přiblíží naplnění osudu, kterému se chce zoufale vyhnout. Ale hledání Valerského rohu je jen začátkem Randovy dlouhé cesty k odhalení. (Založil/a: Magystr)

kiros
  5. 6. 2013, 23:11
Jestli jsem mohl prvnímu dílu vyčítat pomalý start, "Velké Hledání" je již jízda na horské dráze, která neztrácí až na pár pasáží neztrácí vůbec tempo. Sjme svědky toho, jak se z ovčáka Randa stává někdo, čím on sám být nechce, ale přesto musí, hledání rohu, úplně noví nepřátelé atd atd...prostě přečtěte si to sami, nemůžete litovat. 95%