Tajemné vytí

Originální název: The Incorrigible Children of Ashton: Mysterious Howling

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-316-5

Jota (2013) 978-80-7462-316-5 208

První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé.

Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!“

O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci.
A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech.

Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností. Než ale může začít s latinou a zeměpisem, musí děti napřed odnaučit zvířecím návykům.

Celé sídlo Ashton je obestřeno záhadami. Kdo vůbec jsou ti tři malí divoši a jak je možné, že donedávna žili v lese? Proč starý kočí Timothy číhá za každým rohem? Podaří se Penelopě děti zvládnout a učinit z nich společenské tvory dřív, než lady Constance uspořádá slavnostní bál? A co je to proboha šotyš? Odvážná Penelope se v prostředí plném záhad neztratí, neboť i její původ je zahalený tajemstvím. Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: „Věci se mohou dít z nějaké příčiny, to ale ještě neznamená, že ji pokaždé známe.“ (Založil/a: Jamesová)

Maryrose Wood Maryrose Wood

MargarethMatthews
  21. 7. 2013, 19:47
Skutečně kniha pro děti i dospělé. Čte se jedním dechem a příběh má "milý". Jen mne mrzelo, že místo trilogie se nejedná o jednu celistvou knihu, protože končí opravdu tak, že hlavní zápletka bude "vyšetřována" v druhém díle, nebo v to můžeme alespoň doufat.
vranik
  11. 9. 2013, 14:58
velmi milé a vtipné, autorka plánuje celkem šest knih, čtvrtá vyjde v originále v prosinci tohoto roku.