Klíč k oběma světům

Klíč k oběma světům
Originální název: Klíč k oběma světům

Eminent
ISBN: 80-85876-76-0

Eminent 80-85876-76-0 296

Příběh, rozvíjející po formální i obsahové stránce tradice klasického iniciačního románu. Hlavní postava opouští - s vědomím vlastní neúspěšnosti a marnosti - realitu běžného života a vydává se na riskantní, nejistou a možná i sebezničující cestu za poznáním. Tak jako mnozí před ním, klade si i on otázku, zda lze nalézt klíč k univerzálnímu poznání světa, a pokud ano, jakou cenu je třeba zaplatit. Jeho faustovská cesta zasvěcení vede nejen pozemským světem, ale i nekonečnou spletí virtuálního vesmíru a počítačových sítí, snad až k místům, o nichž si vždy myslel, že neexistují. (Založil/a: vladislaus)

Robert Blanda Robert Blanda
*1968

aquark
  23. 3. 2014, 22:15
Na knihu jsem náhodou narazil ve free sekci serveru palmknihy. Musím říct, že mě tento autor velmi příjemně překvapil. V určitých rysech bych to přirovnal k Danu Brownovi, ale ne ve stylu napodobování. Doporučuji k přečtení.