Muži to rádi oblé

Muži to rádi oblé

Podtitul: aneb Proč se přirozená krása stala tabu

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Rybka Publishers - 2013
ISBN: 9788087067529

Rybka Publishers (2013) 9788087067529 240 vychází 18.6.2013

Kniha není jen obranou a rehabilitací ženskosti, obhajobou ryzích ženských tvarů, ale i pojednáním o dějinách sexuality. Přináší též obraz historického vývoje měřítek ženské krásy, popisuje proměny ženství v různých kulturách minulosti i současnosti a zasvěcuje čtenáře do tajů přitažlivosti a neverbální komunikace, které platí v říši zvířat i lidí. Kniha je ovšem i analýzou a vysvětlením toho, proč naše západní civilizace dělá už několik desítek let z oblých tvarů tabu, proč musely být ryze ženské rysy zdiskreditovány a na jakou křížovou výpravu se mnohé ženy a dívky nevědomky vydávají, jen aby dospěly až do bodu, kdy prahnou po něčem tak nepohodlném, jako je vyhublost, naprostá beztvarost a zmrzačená ženskost. Autor popisuje důsledky honby za hubeností, například mentální anorexie, a dokládá, jaké jsou dopady konfliktu mezi přirozeností a vnucenými módními diktáty. (Založil/a: Lidusha)

Lalaine
  22. 1. 2014, 18:45
Já vám nevím... Čekala jsem od počteníčka víc. :-/
Největším přínosem pro mě bylo, že jsem se díky knize seznámila s tím, jak se vlastně ženské tělo vlivem času a poté i vlivem společnosti začalo tvarovat. Taky náhled do živočišné říše nebyl špatný. Jen... Mi přijde, že kniha byla autorem sepsána hooodně před opicema a k nám překlad dorazil až teď, jinak nedokážu představit, že si myslí, že se ženy neholí v podpaží?
Ano, uznávám, že knížka je žalostným voláním o návrat normálních ženských tvarů, ale těžko říct, jestli bude mít takový vliv? Nejspíš se nedočká takové fenomenální slávy jako Fifty shades a podobné "odpady", přestože Muži to rádi oblé bych doporučila si přečíst hlavně mužům... a i ženám, které mají s pohledem na své tělo stále problémy.