Karla a jiné povídky
Originální název: Karla a jiné povídky

Albatros - 1979

Albatros (1979) 273
Albatros (1974) 280

Výbor z autorčiných prací; obsahuje celkem šest povídek, které vyšly ještě za jejího života v letech 1851 až 1860. (Založil/a: marta-b)

Božena Němcová Božena Němcová
*04.02.1820 - †21.01.1862

marta-b
  25. 3. 2010, 16:53
Moc se mi povídky Boženy Němcové nelíbily. Přijdou mi takové těžkopádné a málo čtivé.
MsAndy
  23. 5. 2016, 21:18
Ačkoli jsem od Boženy Němcové přečetla asi sedm povídek, protože se řadí mezi klasické spisovatelky a její tvorbu jsem chtěla znát, tak mě její knihy nikdy moc nezaujaly. Připadají mi všechny povrchní a neshledávám je zajímavými. Tato bohužel není výjimkou. Nicméně až budu mít čas, zkusím je přečíst znovu, třeba je ještě přehodnotím.
marcellia
  4. 7. 2013, 21:27
Docela se mi to líbilo,námět zajímavý,je to zkrátka zase něco jiného než většinou čtu.Ale pokud bych to srovnávala třeba s knížkami od Pittnerové,tak ty mi sedly víc,a jsou moje oblíbené.Celkově vzato mají tyto příběhy z téhle doby něco do sebe.Fascinuje mě,kolik se tenkrát lidé nadřeli,aby měli úrodu,obživu atd. ...Fakt zajímavé :-)
LadyEsik
  24. 4. 2011, 10:03
Karla: Tato povídka je na dnešní dobu trošku ohraná, ale na tehdejší dobu...páni :) Přijde mi to takový moderní, námět zajímavý... Sice se to hůř čte a současný spisovatel by to popsal mnohem přitažlivěji, ale to je pochopitelné.
Určitě se touto povídkou inspiroval (vlastně spíš obměnil atd.) Jára Cimrman v Záskoku, taky něco podobného (spíš jen s tím přestrojením) je v Podivný regiment od Pratchetta.
veronikamerika
  11. 4. 2013, 17:01
Podivna doba, kdy matka zatajuje diteti, ze je syn jen aby nesel na vojnu a on jak z trucu na vojnu jde, zamiluje se a chce zit jako muz. To jako myslela ta zena ze to vsem utaji na veky ? Cte se dobre, nenudi.
zichisek
  20. 10. 2011, 15:18
Příběh KArly/KArla se mi velmi líbil.Po přečtení Divé Báry jsem se na tuto knihu již vyloženě těšila a opět mě nezklamala.Asi se slituju i nad babičkou :)
Luciik.93
  20. 5. 2012, 20:18
Musím uznat že po přečtení povídky Karla jsem změnila názor na Boženu Němcovou. Považuji tuto povídku za velmi povedenou.
Kuře
  26. 1. 2011, 20:17
Většina lidí prohlašuje, že díla B. Němcové se nedají číst. Rozhodla jsem se přesvědčit na vlastní oči - hle ono to číst lze!A je to výborné. Nejvíce mě oslovila Karla, pardon, Karel. :-)