Sonáta pro Azazela

Originální název: Sonáta pro Azazela

Epocha - 2013
ISBN: 978-80-7425-173-3

Epocha (2013) 978-80-7425-173-3 168

Na tajném místě se chystá dražba. Ale dřív, než stihne dražený předmět změnit majitele, zhasnou v budově všechna světla. Obchodníci záhy zjistí, že jsou uvěznění v betonovém bludišti. V silném mrazu, bez elektřiny. Ve vzduchu visí dusivý zápach síry, za každým druhým rohem číhá smrtelné nebezpečí a v uších všech přítomných šumí podivná hudba, která je přivádí k šílenství. Jediný, kdo zatím neztrácí duchapřítomnost, je Felix Jonáš. Ale bude schopen vyřešit tuhle záhadu dříve, než sám ztratí zdravý rozum?

Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší… (Založil/a: Desmond)

Dušan Fabian Dušan Fabian
*10.11.1975

togaf
  9. 12. 2015, 14:22
Ošklivé věci se nedějí jen v Praze, ale i u bratrů Slováků! Sonáta je hezky hororová, co na tom, že horor by byl spíš béčkový. On Felix a Klaudie taky nejsou zrovna áčkový vyšetřovatelé. Jen se mi moc nelíbila intermezza s Vincencem a Walterem (i když V+W...)
Keatin
  3. 6. 2014, 15:36
Pan Fabian sérii navrátil na úroveň blížící se Pavlovskému a díky za to. Ano, jak už napsal uživatel mikael...podobá se to trochu béčkovému hororu, nicméně je to čtivé, odsejpá to a celkově zajímavý nápad.

"Kolik prstů vidíte?" strčil mu Felix před oči levou ruku.
"Jeden," zamračil se Oz. "Prostředník. Ale neuráží mě to. Jen to leccos naznačuje o vašem infantilním smyslu pro humor."
mikael
  5. 5. 2014, 19:47
Další skvost ze série Kladivo na čaroděje. Tentokráte to sice trošku připomíná béčkové horrory, kdy skupinka lidí je někde uvězněna a jim stále neznámý vrah je postupně kosí až nakonec dojde k vyvrcholení.
Stále velmi čtivé a nutící člověka tu knížku nedat z ruky dokud to nepřelouskne až na konec.
tequilaking
  12. 9. 2015, 0:50
Mě to naopak moc nebavilo a považuju to za zatím nejslabší díl. Opravdu je to takový horor-detektivka, kde se postavy furt motají z místa na místo a dedukují časové posloupnosti, aby odhalily vraha. Ale tváří se to tak nějak víc vážně, ztratila se ta morbidní sranda minulých dílů. A všechny ty paranormální jevy jsou tam jakoby navíc, nacpané "na silu", aby příběh vůbec zapadl do série. Howww.
Budulman
  1. 6. 2014, 20:17
Tak tenhle díl byl po třetím lehce slabším zase zpátky na úrovni prvních dvou.
Trochu jsem se lekl začátku, kdy styl psaní začal v přítomném čase, mě to vždycky přijde jako bych četl scénář a nejsem schopný takový styl psaní překousnout a vůbec se na knížku soustředit. (dalo by se říct, že to dokonce nepřekonatelně nesnáším)
Každopádně byl použit jen na Intro a Outro, což mi spadl kámen ze srdce, protože jsem tento díl nakonec nemusel přeskočit... a bylo to dobře :o)
Užil jsem si to a můžu pokračovat s dalším dílem :o)