Olivová farma

Olivová farma Originální název: Olive farm

Olympia
ISBN: 80-7376-029-0

Olympia 80-7376-029-0 285

Vzpomínky na život, lásku a olivový olej na francouzském jihu. Milostný román.
Lyrické vyprávění o skutečném milostném příběhu herečky Carol Drinkwaterové a televizního producenta Michela a opuštěné olivové farmě v Provence, do které se ti dva zamilovali a koupili si ji.
A jako olivy přecházejí ze zelené do fialové, zvolna nabývají vábných purpurových odstínů hroznů a zrají do temné šťavnaté černi, jsme i my postupně vtahováni do Carolina a Michelova magického středomořského světa. Poznáváme s nimi život v Provenci, slavnosti, zvyky a místní kuchyni; děsíme se požáru a osvojíme si celou menažérii zvířat a získáme novou rodinu; zakusíme hrozbu finančního úpadku i vzrušení z vlastnoruční sklizně oliv zvláště, když ti dva nakonec shledají, že z ní bude ten nejjemnější extra-panenský olivový olej. (Založil/a: Veruli2)

Ariko
  13. 4. 2015, 9:11
Krásná odpočinková lyrika v proze. Člověk úplně cítí ten klid a tu touhu jít až ke kořenům a začít také budovat vlastní hnízdo na venkově :) Tím pádem pro mě jako pro panelákovou krysu trochu deprimující čtivo :D
Nada1
  16. 5. 2014, 18:01
Olivová farma je příjemné čtení pro milovníky Provence. Jako obvykle mi vadí, že mám možnost hodnotit pouze v rozmezí 5 hvězdiček, protože já bych knize dala 75%.