Zloděj životů

Zloděj životů Originální název: Thief of Lives

Fantom Print - 2005
ISBN: 80-86354-46-6

Fantom Print (2005) 80-86354-46-6 408

Druhá kniha cyklu Vznešení mrtví.

Pokračování úspěšného Dhampira. Magiera – dhampir a lovkyně nemrtvých – se vydává se svým přítelem Leesilem – elfím míšencem a cvičeným zabijákem – do města Bely, aby zničila upíra, který zavraždil dceru místního radního. Jenže upír není jen jeden… Magiera navíc musí čelit zaklínači vládnoucímu magii i aroganci místní honorace… A do hry ještě vstupuje Leesilova minulost v podobě elfího zabíjaka, který má jediný cíl – Leesilovu smrt… V cizím městě a mezi lidmi, kteří na upíry nevěří, se musí postavit nejen nepřátelům, ale i vlastní minulosti a odhalit pravdu dřív, než za ni její nejbližší zaplatí životem. Netuší však, že má být pouhým pěšákem v daleko záhadnější partii. (Založil/a: Thanes)

teddy
  28. 11. 2013, 11:13
V tomto díle už jsou položeny základy pro delší sérii knih. Je to psáno v podobném duchu, jako první díl, ale na třetí jsem se už těšil o poznání více, než po Dhampirovi na tuto knihu, proto hodnotím lépe.
Zdenik
  9. 4. 2012, 20:10
Za vse hovori to, ze hned po precteni druheho dilu, jsem se vrhla na treti. Prijemne oddechove cteni o lovkyni upiru.