Řeka osudu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Brána - 2013
ISBN: 978-80-7243-630-9

Brána (2013) 978-80-7243-630-9 432

Dávná tajemství stará jako čas
Ken a Zoe se odstěhují z rušného Londýna do poklidného Suffolku, do míst, kde se řeka Deben vlévá do moře, aby se Ken mohl oddávat své vášni pro jachtaření. Zoe, povoláním galeristka, odchodem na venkov nadšená není, zvlášť když ji od prvního dne, kdy se přistěhují do starobylé, zrekonstruované stodoly, začne zneklidňovat pocit, že v domě je kromě nich ještě někdo. V mlze nad řekou občas vídá připlouvat vikinskou válečnou loď a slýchá hlasy, zvuky vesel, pleskot plachty za hlubokého bezvětří… Všechny domy, které zde stojí, bývaly součástí hospodářského zázemí nedalekého zámku, z něhož je dnes luxusní hotel, celé místo má však prastarou historii sahající až do anglosaských dob a v životech Zoe, Kena i dalších se promítají ozvěny osudů těch, kdo tu žili před nimi. Vše má své kořeny v mlhách minulosti a může vyrašit kdykoli v budoucnosti. A nedaleko, v poli místního farmáře, se nachází pradávné pohřebiště, z něhož vyzařuje zlá moc. (Založil/a: koudtom)

Bloodym
  23. 5. 2016, 15:17
To to trvalo, než jsem se ke čtení dokopala! Kniha mi ležela na poličce víc jak rok. Tři příběhy, tři časové linie. Napětí, tajemství a špetka nadpřirozena - klasická Barbara Erskinová. Ze tří příběhů se mi nejvíce zamlouvala současná linka. S viktoriánskou a anglosaskou jsem měla menší problém. Dva historické příběhy se dělily o místo, které je obvykle vyhrazeno pro jeden. Postavy tak nebyly a ani nemohly být moc propracované, brouzdalo se jen po povrchu. Neměla jsem pocit, že bych je pořádně znala, nedokázala jsem s nimi moc soucítit, ani jim fandit. Byla to prostě jen jména. Což je škoda. Bohužel mám i pocit, že vyvrcholení děje bylo o proti jiným autorčiným knihám slabší... Dala jsem čtyři hvězdičky, ale ve skutečnosti bych to viděla tak na 70-75%
Elleyne
  17. 8. 2014, 0:33
Příběh, či spíše příběhy určitě zajímavé. Tentokrát se v knize neodehrávají dvě, ale rovnou tři příběhové linie. Ač patří autorka k mým nejoblíbenějším a kniha se mi líbila, musím říci, že už jsem od ní četla příběhy, které mě uchvátily víc.
moonchild
  5. 8. 2013, 14:25
Tak tuto knihu jsem přečetla pomalu jedním dechem jak se mi líbila.Koupila jsem si jí hned jak přišla na pult.Ted jí čte má kamarádka.
melilotka
  16. 10. 2015, 17:13
Erskinová je pro mě vždy sázka na jistotu. A nezklamala ani tentokrát. Je taky jedinou spisovatelkou, která mi dokáže při čtení přivodit husí kůži. Řeka osudu je opět brilantně napsaná a i když jsou tam tentokrát tři časové roviny, vše je přehledné a v ději se nemáte šanci ztratit.
Anysek
  28. 7. 2013, 9:06
Kniha se mi velice líbila. Erskinová patří mezi mé nejoblíbenější autorky. Příběh byl skvělý, měl jako obvykle rychlý spád. Knihu jsem doslova hltala. :D
niknikita
  28. 9. 2015, 13:20
Řeka osudu se dá nazvat také "tři v jednom". Barbara Erskine zde mistrně prokládá tři časové roviny a jednotlivé příběhy mají tajemný podtext...prostě skvělý zážitek od A do Z.