Život je sacra zajímavej

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Cesta
ISBN: 978-80-7295-164-2

Cesta 978-80-7295-164-2 129

Deset let v trapistickém klášteře naučilo Karla Satoriu mnohem víc než jen naslouchat tichu, učilo jej především umět život, umět svůj čin, porozumět zadání svého života. Kniha je strhujícím uvedením do kontemplativní modlitby, do mystiky v tom nejkrásnějším slova smyslu a myšlenkově vychází z Terezie z Avily, Jana od Kříže, Josefa Ratzingera a mnoha dalších. Přes závažnost obsahu je kniha napsána nečekaně uvolněně a lehce, s vtipem, občasnou břitkou ironií i zemitým slovníkem. (Založil/a: gogo26)

PiGiFr
  24. 3. 2015, 17:37
Ikdyž se mi kniha velmi líbí, stále mám dojem, že působí hodně dvojsečně. Jen málo lidí vidí do záležitostí (nejen, ale např.) katolické církve tak "hluboko" jako pan Satoria, a jejich kritika může v očích méně znalých vyvolávat nelibost, nebo nesouhlas. Přesto si myslím, že kniha nechce aby se s ní souhlasilo nebo nesouhlasilo, ale zcela jistě vybízí k činu.
gogo26
  16. 6. 2013, 21:28
Od této knížky jsem hodně očekával a musím přiznat, že předčila mé očekávání. Prostě mega dobrá... doporučuji všem, kdo mají zájem o duchovní život. Možná je trochu těžší, ale stojí za přečtení. Není to kniha na jeden večer, ale spíš na pomalé přežvýkávání, ale fakt dobrá.