Stráže! Stráže! (komiks)

Stráže! Stráže! (komiks) Originální název: Guards! Guards!
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

Talpress - 2004
ISBN: -

Talpress (2004) - 416

Komiksové ztvárnění osmého zeměplošského románu Stráže! Stráže! o drakovi, ohrožujícím město Ankh-Morpork, a Noční hlídce, pomalu se propíjející k zapomnění, v adaptaci Stephena Briggse a s ilustracemi Grahama Higginse vyšlo tentokráte v režii nakladatelství Netopejr s překladem Viktora Janiše.

Terry Pratchett Terry Pratchett
*28.04.1948 - †12.03.2015

Graham Higgins Graham Higgins
*1953

Stephen Briggs Stephen Briggs
*1951

antoniana
  7. 5. 2015, 9:16
Je to takové zajímavé spestření pro vášnivé čtenáře knižní předlohy. Ze zápletky není vynecháno nic důležitého, ale vše je, jak už to u těchto děl, bývá ve zkratce. Po výtvarné stránce mi to úplně nesedlo. Graham Higgins se snažil a není to špatné. Jde jen o to, že určité postavy a budovy jsem si představovala jinak. Kdo se mi v jeho ztvárnění opravdu líbil byl Vetinari. Brala bych to jako takový pokus, protože mi přijde, že pratchettovky nejsou vhodným materiálem pro komiks.
jethro.tull
  20. 2. 2016, 8:37
Nepatřím k těm, kteří se už při slově Zeměplocha popadají smíchy za břicho, nicméně tenhle zeměplošský příběh patří podle mě k těm zdařilejším a vtipnějším. Když jsem se pustil do tohoto komiksu, mohlo mě napadnout, že vtipnost knihy Stráže, stráže! je z větší části založena na slovním humoru. A právě slov je v komiksech poněkud méně na úkor obrázků. Komiks mi tedy přišel méně vtipný než předloha. Děj se mi zdál v komiksu chaotičtější a, upřímně řečeno, kdybych neznal původní knihu, asi bych se v příběhu komiksu hůře orientoval. Kresba komiksu není úplně nezdařilá, je tu vidět snaha podpořit humornost knihy, ale působila na mě fádně, nezajímavě. Příznivcům Pratchetta doporučuji knihu s méně obrázky a příznivcům obrázků zase jiné komiksy. (Průměr 50 %)