Noční vlaky

Originální název: Night Trains

Alpress - 2000
ISBN: 80-7218-394-X

Alpress (2000) 80-7218-394-X 320

Román inspirovaný skutečností líčí napínavé události, které se odehrály za druhé světové války v Polsku. Hlavní hrdinové neváhají riskovat vlastní životy i životy svých rodin, aby zabránili nacistům zásobovat vojska na ruské frontě materiálem ze skladů munice v jejich městečku. Lékaři z místní nemocnice za pomoci kněze a jedné ze zdravotních sester šíří fámu, že celá oblast je zasažena epidemií tyfu a do německých laboratoří posílají krev, která se při kontrolních testech jevila jako infikovaná.
Městečko Sofia je ušetřeno německého teroru a zvůle. Okupanti mají ze „špinavé" nemoci panickou hrůzu a navíc se kvůli karanténě zpožďuje zásobování fronty a munice, uskladněná v Sofii, se z oblasti v karanténě nesmí vyvézt. Jak dlouho dokáží lékaři vodit velitele gestapa Schmidta za nos, jak dlouho bude městečko krýt své doktory a předstírat, že občany souží smrtelná choroba? Objeví se inspekce z německého ústředí ve Varšavě skrytou sabotáž?
Přesto ani lékaři ani partyzáni nemohou zastavit „noční vlaky", které míří do Osvětimi...

Peetuliska
  25. 2. 2014, 19:43
Příběh líčící život lidí za 2.světové války, zlobu Němců a schopnost lidí si v těžkých chvílích si navzájem pomoci.

Oddychová četba.
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:53
Pro mě také NEJLEPŠÍ kniha od této spisovatelky, naprosto jasné první místo. Úžasní kniha, u které člověk musí sedět tak dlouho, dokud jí nedočte. Tuto knihu si přečtu klidně i 100x. Naprosto strhující příběh. Rozhodně si jí přečtěte, neuděláte chybu. Pět hvězdiček je pro mě málo na hodnocení této knihy ;)
Anetka601
  18. 7. 2011, 19:58
Nejlepší kniha, kterou jsem od této autorky četla. Člověk čte a čte a najednou je konec. V mém žebříčku knih je na prvním místě od Woodový hned po Nočních vlacích mám Panenky z ráje. Také dechberoucí kniha.