Love Me Do

Originální název: Love Me Do

Slovart - 2013
ISBN: 978-80-7391-714-2

Slovart (2013) 978-80-7391-714-2 272

Neotřelý a podmanivý pohled na život a hudbu kapely, která jednou provždy změnila tvář popkultury. Beatles jsou bezpochyby největší rockovou kapelou. Padesát let od chvíle, kdy 5. října 1962 vydali svůj singlový debut „Love Me Do", vychází jejich nový životopis z pera uznávaného hudebního publicisty Paola Hewitta. Ojediněle strukturovaná publikace se soustřeďuje na okamžiky, kdy se legendární čtyřka věnovala tvorbě jedinečného díla. Obsahuje méně známé informace, jako okolnosti zrodu Broučího účesu, popis jejich návštěvy v Indii a seznámení s Bobem Dylanem, i ty známější, jež se týkají jejich vystoupení v show Eda Sullivana, natáčení ve studiu Abbey Road a televizního přenosu skladby „All You Need Is Love". Během třináctileté existence se kapele podařilo víc, než jiným za celý život. (Založil/a: al-ma)

#beatles  #hudba

Daewiik
  13. 8. 2016, 20:36
Skvělá dokumentární kniha mapující život jedné z nejznámějších kapel. Objektivně popisuje vše důležité kolem slavné čtyřky a dodává mnoho ohromujících detailů z jejich životů a zároveň informuje o jejich rozsáhlé tvorbě, o které většina veřejnosti nemá ani ponětí (jelikož veřejnost zná pouze komerční skladby). Po přečtení knihy mám jejich hudbu ještě raději, a to hlavně pro mě nově objevenou psychedelickou část jejich tvorby.
Matte27
  26. 3. 2014, 23:33
Nádherná, neuvěřitelná a velice čtivá pohádka. Proč toto označení? Protože život "Brouků" byl do jisté míry přesně takový. Nutno podotknout, že kdybych byl hudby Beatles neznalý nebo by dokonce ani neexistovali a všechno v knize by bylo smyšlené, hodnotím ji jako nadprůměrnou, místy až přehnanou - tohle se přeci nemůže nikdy stát! Stalo. Beatles miluji a tato kniha mě do jejich světa ponořila ještě o něco hlouběji a přinesla mi spoustu nových informací o kterých jsem neměl tušení. Doporučuji komukoliv, koho zajímá hudba (být fanouškem kapely není podmínkou) :-)
Barcey
  26. 1. 2014, 17:22
Je to skvělá knížka, která vám přibliží svět Beatles :) Nebyla to typická životopisná kniha, hodně jsem si z ní odnesla. Rozhodně stojí za to si jí přečíst :)