Bez srdce

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BETA Dobrovský - 2013
ISBN: 978-80-7306-540-9

BETA Dobrovský (2013) 978-80-7306-540-9 272

Portlandský detektiv Archie Sheridan pronásleduje několik let krásnou sériovou vražedkyni Gretchen Lowellovou, až se nakonec z lovce promění v kořist. Gretchen ho deset dní krutě mučí, potom ho však nechá odejít a vydá se do rukou spravedlnosti. Detektiv ale ani potom nenachází klid, protože ho hrůzný zážitek fyzicky i psychicky silně poznamenal – stane se závislý na lécích proti bolesti, nedokáže se vrátit k někdejšímu životu a vzpomínky mu nedávají spát. Když v ulicích Portlandu začne řádit únosce mladých dívek, musí se vzchopit, sestavit novou vyšetřovací skupinu a znovu začít pracovat. K tomu, aby vraha zastavil, potřebuje informace od Gretchen, ale dobře ví, že ho další setkání s ní může už navždycky zničit. V Gretchen Lowellové ztvárnila Chainová vraha neméně zrůdného než byl Hannibal Lecter z Mlčení jehňátek.Její originální thriller nedovolí čtenáři vydechnout a od první až do poslední stránky ho bude udržovat v napětí. (Založil/a: al-ma)

Marselle
  24. 4. 2016, 17:46
Začátek této knihy byl úplně super, kdo by čekal, že žena může takhle masově zabíjet...... Kniha mě velice bavila.
Lindsey
  1. 5. 2015, 22:03
Detektivky nepatří mezi mé nejoblíbenější žánry, na můj vkus jsou příliš zdlouhavé. Nicméně 268 stran bylo sympatických a vcelku rychle utíkalo. To, co knize dávalo jiskru navíc, byl vztah mezi Archiem a Gretchen. Ke knize jsem přistupovala s tím, že se jedná pouze o jeden díl, bohužel jsem během četby zjistila, že se série sestává celkem z šesti knih. Po dočtení musím své tvrzení poupravit na "bohudík". Vážně se těším na další osudy Gretchen a zda se Archiemu konečně podaří vymanit z jejího vlivu. Ano, ona je psychopat, on je oběť, ale i přesto se jedná o jeden z nejzajímavějších a mých nejoblíbenějších "milostných" vztahů, o jakých jsem četla.