Sedm démonů

Alpress - 2014
ISBN: 978-80-7466-431-1

Alpress (2014) 978-80-7466-431-1 328
Alpress (1999) 80-7218-211-0 328

Napínavý příběh se odehrává v záhadném Egyptě, plném exotiky, kouzel a tajemství skrytých po celá tisíciletí v poušti. Mladý egyptolog Mark Davison získá lákavou nabídku, aby vedl práci na egyptských vykopávkách. Zároveň získá i deník svého předchůdce, archeologa, který pracoval na stejném místě před sto lety. Psal v něm o podivných a neuvěřitelných událostech, zápisy však nečekaně a bez vysvětlení končí. Mark se vydává do Egypta, kde by chtěl objevit hrobku faraóna. Avšak celý jeho tým ohrožuje záhadná a životu nebezpečná moc...

PeťkaW.
  9. 8. 2016, 20:08
Miluju egyptologii a egyptskou mytologii. Mám ráda styl psaní Woodové a obvykle se mi knihy od ní líbí. Zbožňuju fantasy tématiku. Tak mi vysvětlete, proč mi dělalo takový problém tuhle knihu přečíst? Začátek byl neuvěřitelně vleklý a co se děje týče, tak to hlavní se odehrálo na posledních 20 stranách. Zbytek byla jenom nemastná neslaná omáčka s trochou koření v podobě nepatrných záblesků důležitého děje. Celou knihu víte, jak bude příběh pokračovat. To, co hlavní hrdina zarputile odmítá a přehlíží, vás bije do očí od první třetiny knihy. Některé věci nebyly dotažené do konce nebo nedávaly vůbec smysl. Sedm démonů jako celek zkrátka moc nefungovalo a Woodová má ve své bohaté bibliografii rozhodně lepší kusy.
Desmond
  9. 6. 2014, 10:11
Poněkud vleklý začátek způsobil, že jsem se do knihy nedokázal ihned začíst. Jakmile však hrdinové přicestovali do Egypta a pustili se do vykopávek, začal jsem si román náležitě vychutnávat. Dal bych klidně i čtyři hvězdy, ale na výsledném dojmu ubírá zatvrzelost Marka Davisona, který skálopevně odmítal přijmout fakt, že se v táboře děje něco nepřirozeného, i když mu se důkazy promenádovaly přímo před nosem.
NikDisk
  24. 8. 2015, 19:27
Super, luxus, prost boží. Jedna z nejlepších knih od Woodové pro mě. Knihu jsem hltala, jak to jen šlo, velice zajímavý příběh, u kterého jsem se občas i bála. Ale jak říkám, tuhle knihu si rozhodně přečtěte, je luxusní.
Amy
  6. 10. 2010, 15:20
TAto spisovatelka také píše pod jménem Kathryn Harveyová. Četla jsem od ní 3 knihy, jsou napsány odlišným způsobem než jako knihy od Barbary Woodové. A jsou skvělé.