Potápěč

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Baronet - 2013
ISBN: 978-80-7384-687-9

Baronet (2013) 978-80-7384-687-9 440

Letošní léto bylo na Gotlandu takřka tropické. Neobvykle vysoké teploty přetrvávaly ještě téměř celé září. Čtyřiadvacetiletá Jenny Lundgrenová probděla už mnoho nocí, ne však kvůli dusivému horku. Mučily ji vzpomínky z dětství. Stále se opakující děsivé sny ji nakonec donutily k dramatickému rozhodnutí. Udá svého vlastního otce. Obviní ho z vraždy. O týden později se v zatopeném vápencovém lomu na severu Gotlandu potápějí dva chlapci. To, co pod vodou uvidí, je k smrti vyděsí. Několik metrů pod hladinou se vznáší tělo mrtvého potápěče. Tyto dvě události stojí na počátku nervy drásající cesty do minulosti. Oživí vzpomínky daleko hrůznější než ty, které Jenny na konci léta nedaly spát. (Založil/a: al-ma)

Håkan Östlundh Håkan Östlundh
*01.12.1962

mitulka
  5. 8. 2013, 22:22
Pokud máte rádi příběhy, které jsou spíše k pochopení lidského myšlení, je to kniha právě pro vás. Postrádala jsem sice napětí, ale Östlundh je mistrem v popisu a věřte, že se určitě nudit nebudete.
kepank
  22. 11. 2014, 7:55
Mně se kniha dostala do ruk zcela náhodně v naší knihovně a byl jsem mile překvapen.Zpočátku zdánlivě dvě nesouvijející dějové linky které se začnou asi od půlky příběhu prolínat (zde mimo jiné dle mého názoru kniha graduje)sice přinesou vcelku očekávané rozuzlení,nicméně barvitý popis postav,míst a událostí se mě opravdu líbil a myslím si že nezůstanu u jediné knihy od tohoto autora.