Pod africkým sluncem

Alpress - 1999
ISBN: 80-7218-241-1

Alpress (1999) 80-7218-241-1 544
Alpress (1996)

Po patnáctiletém pobytu ve Spojených státech přijíždí Debora Trevertonová do Afriky a čtenář spolu s ní pátrá po osudech její rodiny a dovídá se dávná, pečlivě střežená tajemství.
Do exotického prostředí - kávové plantáže uprostřed civilizací nedotčené Keni je zasazena tato mistrně napsaná sága, vyprávějící osudy dvou rodin. Anglické rodiny Trevertonů - mladého lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především jejich krásné šamanky Wachery Mathenge.
Vztah mezi těmito dvěma rodinami - naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem - přetrvává i do dalších generací.

Yggdrasil
  19. 6. 2014, 13:33
Jedna z nejlepších knih od Barbary Wood. Příběh nás vede po několik generací rodin žijících v Africe - ta je vykreslena úžasným podáním. Byla jsem vtažena do děje tak silně, že se mi velmi těžko s knihou loučilo :)
Smilty
  18. 1. 2017, 12:28
Pod africkým sluncem je velmi čtivý a zajímavý příběh. Tohle byla moje první kniha od této autorky, nic podobného jsem dříve nečetla. Dostala jsem ji jako dárek, sama bych si takovou knihu nekoupila, není to zrovna můj styl. Ale překvapivě mě to moc zaujalo a knížku čtu s odstupem již podruhé.
NikDisk
  18. 8. 2015, 9:50
Byla to má první přečtená kniha od této úžasné spisovatelky :) . Díky této knize jsem zjistila, že se Barbara Woodová stala jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Její knihy jsou velice čtivé, člověk si sedne, že si přečte pár stránek a za 4 hodinky zjistí, že to jen "pár" stránek nebylo. :)