Pod africkým sluncem

Alpress - 1999
ISBN: 80-7218-241-1

Alpress (1999) 80-7218-241-1 544
Alpress (1996)

Po patnáctiletém pobytu ve Spojených státech přijíždí Debora Trevertonová do Afriky a čtenář spolu s ní pátrá po osudech její rodiny a dovídá se dávná, pečlivě střežená tajemství.
Do exotického prostředí - kávové plantáže uprostřed civilizací nedotčené Keni je zasazena tato mistrně napsaná sága, vyprávějící osudy dvou rodin. Anglické rodiny Trevertonů - mladého lorda Valentina a jeho křehké ženy Rose a domorodé rodiny z kmene Kikuju, především jejich krásné šamanky Wachery Mathenge.
Vztah mezi těmito dvěma rodinami - naplněn vražednou nenávistí, zapovězenou láskou, násilím i soucitem - přetrvává i do dalších generací.

Yggdrasil
  19. 6. 2014, 13:33
Jedna z nejlepších knih od Barbary Wood. Příběh nás vede po několik generací rodin žijících v Africe - ta je vykreslena úžasným podáním. Byla jsem vtažena do děje tak silně, že se mi velmi těžko s knihou loučilo :)
NikDisk
  18. 8. 2015, 9:50
Byla to má první přečtená kniha od této úžasné spisovatelky :) . Díky této knize jsem zjistila, že se Barbara Woodová stala jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelek. Její knihy jsou velice čtivé, člověk si sedne, že si přečte pár stránek a za 4 hodinky zjistí, že to jen "pár" stránek nebylo. :)