Vesmír

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4952-0

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4952-0 512
Knižní klub (2006) 80-242-1668-X 512

PRÁVĚ JSTE SE VYDALI NA NEZAPOMENUTELNOU POUŤ… Kniha Vesmír Vám poodhalí tajemství a neuchopitelnou krásu vesmíru. Vydáte se na cestu z nitra sluneční soustavy až po nejzazší hranice známého vesmíru. V jiných knihách se dozvíte o různých pohledech na kosmos. V tomto průvodci vesmírem se vydáte na úchvatnou prohlídku všech důležitých objektů a jevů ve vesmíru. VÁŠ CHYTRÝ PRŮVODCE V knize Vesmír se dočtete o silách a procesech, které ovládají vesmír. Naleznete zde teorie o tom, kdy a jak vznikl vesmír, seznámíte se s fascinujícím propojením prostoru a času a s úvahami o budoucnosti světa. VELKÁ CESTA Naše odvážná pouť do hlubin vesmíru začne u kamenných planet ve vnitřní části sluneční soustavy. Pak se vydáme k plynným obrům a prozkoumáme zbytek naší galaxie - Mléčné dráhy. Uvidíte rodící se hvězdy i kolaps doprovázející hvězdné stáří. Naše cesta povede až k nejzazším částem vesmíru vzdáleným biliony kilometrů. Pohled do dálky nás vrátí zpět v čase do daleké minulosti. NOČNÍ OBLOHA Kniha Vesmír obsahuje velmi kvalitní a nápadité hvězdné mapky, na kterých jsou přehledné odkazy na planety, hvězdy a jiná nebeská tělesa viditelná ze Země. Tyto mapky vám umožní nalézt objekty a prohlédnout si viditelný vesmír měsíc po měsíci. Jsou doplněny vyčerpávajícím průvodcem po souhvězdích s mnoha užitečnými informacemi. Kniha, kterou máte před sebou, je kompletním a bohatě ilustrovaným rodinným průvodcem krásami a tajemstvími vesmíru - od kvazarů po komety, od supernov po strunovou teorii. (Založil/a: marta-b)

nečik
  7. 10. 2011, 9:52
Dokonalá encyklopedie na téma - vesmír. Škoda jen, že v době svého vzniku byla věda o exoplanetách ještě relativně v plenkách. Ta kapitola o nich mi zde chybí. Ale jinak samozřejmě za perfektní zpracování a srozumitelné vysvětlení mnoha pojmů musím dát 5/5 hvězdiček.