Smrt profesora je světová katastrofa a jiné příběhy s neblahým koncem

Smrt profesora je světová katastrofa a jiné příběhy s neblahým koncem Originální název: Smrt profesora je světová katastrofa a jiné příběhy s neblahým koncem
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

CERM - 2010
ISBN: 978-80-7204-575-1

CERM (2010) 978-80-7204-575-1 450

Kniha antropologa Jaroslava Maliny obsahuje čtyři detektivní příběhy a šest povídek námětově zakotvených ve vysokoškolském prostředí.

Detektivní příběhy se odvíjejí v posledních letech předlistopadové doby a spojuje je postava archeologa Lukáše, působícího na „nejmenované“ brněnské univerzitě.

Povídky Světová katastrofa, Jsme mimozemšťané, Ašot Ašotovič, Génius jistoty, Pravá ledvina a Stoprocentní úspěch těží z vyostřeného střetávání představitelů vědeckých, pseudovědeckých a spekulativních koncepcí zejména o vzniku a vývoji člověka, existenci či neexistenci zásahu mimozemských civilizací a celosvětových katastrof do lidské evoluce. Jsou uměleckou sondou do základů těchto koncepcí i psychologie jejich tvůrců a zastánců.

Jazyková a stylistická kultura a zrcadlo nastavené různým módním tendencím literárním i vědeckým činí z knihy zajímavé, vtipné, moderní čtení obohacující naši literaturu o důležitou dimenzi. (Založil/a: Laponka)