Originální název: Die Karawane
Poprvé vydáno celosvětově: 1825

Melantrich - 1941

Melantrich (1941) 122

Wilhelm Hauff náměty svých příběhů v Karavaně čerpá ze starých bájí, pověstí a v orientálních Pohádkách tisíce a jedné noci. První z Hauffových pohádkových almanachů, pojmenovaný podle svého rámcového příběhu Karavana, protože příběhy si v něm vyprávějí členové karavany kupců vracejících se z Mekky, obsahuje tyto pohádky: O kalifu Čápovi, Povídka o strašidelné lodi, Povídka o uťaté ruce, Osvobození Fatmino, O malém Mukovi a Pohádka o nepravém princi. V druhém almanachu Šejk alexandrijský a jeho otroci si šejk nechává vyprávět příběhy od svých otroků, které chce propustit na svobodu, protože se domnívá, že je mezi nimi jeho kdysi zajatý a unesený syn. Almanach obsahuje tyto Hauffovy pohádky: O trpaslíku Nosovi, O Židovi, který nic nevěděl a Příhody Almanzorovy. (Založil/a: Elle)

Wilhelm Hauff Wilhelm Hauff
*29.11.1802 - †18.11.1827

Brokolice
  8. 5. 2016, 19:31
Moc mě to bavilo. Opravdu tomu neříkejte pohádky, protože pokud to dáte přečíst svým dětem před spaním, můžete se rovnou předem připravit na noční buzení se slovy: " Já se bojím, já nemůžu usnout. Chci spát u tebe." Není to úplně horor, ale mě při čtení docela běhal mráz po zádech.