Svět piva a piva světa

Svět piva a piva světa Originální název: Svět piva a piva světa
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Grada - 2013
ISBN: 978-80-247-4648-7

Grada (2013) 978-80-247-4648-7 128

V této atraktivně pojaté publikaci najdete všechny podstatné informace o tradičních i pozapomenutých stylech piva, které se díky produkci malých pivovarů či minipivovarů vrací na náš trh. Právě boom malých pivovarů u nás i ve světě a neustále rostoucí počet restaurací, které nabízejí širokou škálu skutečných pivních zážitků, byl pohnutkou pro vznik této publikace. Má pomoci, bez nudných detailů, k orientaci všem, kdo ještě tápou, co je svrchně a co spodně či spontánně kvašené pivo, co znamená Ale, Pale Ale, Weizen, Bock, Lambic, Radler, Abbey, Märzen, Kriek, Frambozen etc. Vždyť pivo není jen všude podávané, téměř unifikované Europivo nadnárodních pivovarských skupin. Svět pivních druhů je daleko rozmanitější, plný chutí a vůní, a pro milovníky kvalitního pivního moku skutečný požitek. A kdo se nebojí experimentovat, může si pivo uvařit i doma, jak dokládá závěrečná kapitola. (Založil/a: Barabura)

Cermag
  3. 6. 2015, 14:40
Hezké shrnutí a popis jednotlivých kroků při výrobě piva, dále popis jednotlivých druhů piv a jejich specifika při výrobě. Příjemně edukační text doplněn obrázky z pivního světa a nakonec i postupem k výrově vlastního.

Doporučuji všem, kteří nechtějí být jen konzumenty, ale také se v pivu trochu vyznat.