Božský bastard

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-380-6

Jota (2013) 978-80-7462-380-6 304

Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný – a naprosto neodolatelný. Božský bastard.
Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní – naprosto nesnesitelné – stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout – nebo je rovnou poslat k čertu –, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.
Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.
Ambiciózní praktikantka. Perfekcionistický šéf. A pořádná spousta šikany. (Založil/a: Nemo)

Lucianna
  25. 8. 2014, 5:13
Sice nejsem moc na eroťárny, ale sem tam si nějakou přečtu:-) kniha se mi líbila byla nenáročná na čtení a nemusela jsem u ní přemýšlet. S hlavní hrdinkou jsem problémy neměla. Hlavní hrdina se mi zdal na začátku jako dost velký..."VOCAS" postupem času jsem si ho zamilovala:-)
Adri-Anna
  31. 8. 2013, 22:04
Netvrdím, že je to knižní veledílo, ale četlo se to skvěle, nadávky jak z běžného života :-D a i vtipné to bylo. Kam se hrabou nějaké "šediny" :-)
Lucy Sisk
  26. 3. 2015, 10:11
Při čtení jeho úhlu pohledu jsem byla hotová. Nasmála jsem tak, jak už dlouho ne. Rozhodně jsem nečekala, že se tak pobavím. :-D Ale jinak? Hádají se? Sex. Jsou spolu sami? Sex. Opaky se přitahují? Sex. Nemůžou spolu normálně mluvit? Sex. Vážně? Bohužel ano.
chrispe
  24. 7. 2015, 17:26
Vzdávám to. Už nemám ani na to, prolistovat to do konce, abych měla pocit, že to můžu hodnotit. Nalákaná zdejším kladným hodnocením jsem se pustila do čtení a i když mi bylo jasný, že příběh bude tuctový, myslela jsem na ten avizovaný humor. Bohužel přišlo jen to, že hlavní hrdinové mluví jak dlaždiči. On je debil, nebo kretén. Ona je kráva. Oukej. Já přečtu kdejakou kravinu, ale tohle je to nuda, nuda, nuda.
Nnelly
  29. 6. 2013, 17:22
možná se to může tvářit jako něco jiného, než dnešní erotické romány, ale je tu studentka vysoké a je tu arogantní milionář a je to znovu to samé klišé, opepřené hate-love vztahem, kde se obsah knihy dá popsat vlastně jen: krávo, debile, mrcho, kreténe, sex kde se jen dá...
neoriginální, nepříliš dobře napsané, těch nadávek je tam fakt moc, překlad chvílemi drhnul a možná pár stran před koncem za něco stojí, i co se týče červené knihovny, však znám mnohem lepší knihy
5/10
Evelýny
  4. 12. 2014, 21:08
Přečetla jsem všechny tři knihy autorky a tahle je bezesporu nejlepší. Přiznám se, že někdy - pro vylepšení nálady - se ke knize vrátím.
silvaren
  3. 7. 2013, 17:27
Další variace na 50 odstínů šedi, ale je skvěle napsaná, má dynamické tempo a dobrou psychologii postav a není úplně hloupoučká. Jen těch nadávek je bylo na mě moc. Proč si pořád všichni myslí, že to ženy vzrušuje? Hlavní hrdinka byla velmi sympatická tím, že si dokázala stát za svým a nehrála hloupou husičku.
kklepkaa
  29. 5. 2014, 8:15
Tuctový debilní příběh zabalený do pěkného vtipného papíru. Taková jednohubka. Když člověk nic velkého nečeká, tak ho i kniha překvapí hlavně svým vtipem.
Plue
  30. 9. 2016, 10:42
Trapné, knihu bych přirovnala k Fifty Shades of Grey. Málo postav, neoriginální, přeslazené, předvídatelné, bez vtipu.
Margret
  19. 10. 2014, 16:52
Tak tohle mě opravdu bavilo. Ten souboj o to mít navrch se mi moc líbil. Ironie, drzost a vtip v tomto žánru jsou pro mě osvěžení. Konečně taky jednou knížka, kde žena není naivní a bez názoru. Žádný originální příběh to není, ale u těchto knížek mi víc než na příběhu záleží na podání.
Aspet
  22. 7. 2014, 14:24
Ačkoli jsou tyto knihy stále "stejné", tak se čtou skvěle. Člověk někdy potřebuje vypnout a přečíst si něco u čeho nemusí přemýšlet a jen tak se knihou prostě zabavit. A to tahle kniha splnila.
W
  7. 1. 2014, 20:28
Nenáročné čtení, které snad neurazí svým vtipem a místy trošku sprostějším slovníkem. Na relax po náročném dni celkem vhodná volba.
ssassi
  17. 5. 2014, 16:22
pozitivum shledávám v tom, že děj není zbytečně roztahován do tří knížek (viz padesát odstínů nebo crossfire). je to celkem slušně napsané, takže se knížka dá docela číst. docela mě to bavilo
martinexa
  14. 7. 2013, 9:47
Konečně kniha, kde se hlavní hrdinka nechovala jako naivní slepice. Bavilo mě to! A ta sprostá slova mi vůbec nevadila. :)
Canette
  7. 8. 2016, 15:01
Co na to říct. Kniha se velmi dobře čte a je to taková příjemná oddychovka. Ničím neurazí, ničím nenadchne a chvílemi pobaví. První půlka zajímavá, druhá se už dost táhla.
Ziggy
  23. 2. 2014, 14:03
Tak jsem si po nesympatické Obnažené konečně spravila chuť. Božský bastard je čtivý, ironický a zábavný. Vždyť nakonec kretén Ben není zas takový kretén a kráva Chloe není jen kus hovězího, oba jsou vcelku normální, sympatičtí a nadržení mladí lidé a těšila jsem se, kde si to rozdají příště. Ke konci knihy jim trošku došel dech a najeli spíše na romantickou vlnu, ale i tak jsem se bavila.
Lenka79
  14. 10. 2013, 18:40
Čtivá kniha, četla se opravdu dobře. Přišlo mi tu zbytečně moc sprostých slov a zklamalo mě poměrně rychlé zakončení, tady si myslím, že si autorka (autorky) mohly trošku víc pohrát, dát tomu trošku víc... Ale jinak vcelku spokojenost, žádná velká očekávání jsem neměla, takže žádné zklamání, zkrátka lehké čtení.
Janicza
  26. 9. 2013, 15:53
Hodně čtivá záležitost :) Duchaplné to přespříliš nebylo ale na oddech ideální. A nemyslím si, že by to bylo sprosté neprávem. Ony ty nadávky, které si vyměňovali, byly celkem na místě. A několikrát jsem se dobře zasmála :) Takže pro uvolnění doporučuji.

A po několika zkušenostech nejlepší erotický román, který jsem zatím četla. A to díky docela vyrovnané psychice všech halvních postav. Nikdo tam není labilní ani nemluví k božstvům ukrytým někde v sobě.
welink
  30. 7. 2013, 7:33
Jo bylo to dobrý, existuje hodně variací 50 odstínů, ale tahle nebyla vůbec špatná. Hlavní hrdinka měla aspoň nějakou hrdost a on zase nebyl dokonalost sama.
Hellix
  29. 1. 2014, 13:23
Kniha byla fajn, četla se dobře, sice je to pořád to samé, ale člověk když to začne číst tak s tím tak nějak počítá.... bavilo mě to. Možná trochu více sprostých slov...
elisminarova
  12. 6. 2016, 19:51
Zatím nejbožejší knížka z červené knihovny (spíš rudé!), co jsem kdy četla. Hodně sexu, úžasní hlavní hrdinové. Na knížku mě přivedla kámoška. Posílala mi uchylné-sexuální úryvky a mě štvalo, že si knížku nemůžu taky přečíst. Nakonec jsem neodolala, překousla e-čtení a začetla se do Božského bastarda. První kapitoly nic moc, místy mě to i přestávalo bavit, až do nějaké 14.kapitoly. To jsem se nemohla odtrhnout už vůbec. A co je (pro mě) nejlepší? Děj se odehrává v Chicagu! Nikdy jsem se nezamilovala do literární postavy a nikdy mi žádná knížka víc nescházela, jako tahle! Btw. Obdiv Christině s Lauren, protože bych nedokázala s někým psát takové nemravnosti :D
123.Iveetka
  22. 12. 2014, 11:42
Taková normální oddychovka, u které se nemusí přemýšlet. Četlo se to dobře, jen slovní zásoba paní překladatelky asi nebyla nijak rozsáhlá - zvláště v těch sprostých výrazech. Jinak mě to bavilo. :) Ale druhý díl se mi asi líbil víc. :)
DenisaB
  3. 6. 2014, 18:14
Takové knížky prostě můžu, tedy když je to čtivé a ne příliš roztahané. Uznávám, další varianta na 50 odstínů, ale co už, mě se to líbilo. Nadávky, nějaké to vzrůšo a vtip.
dajina
  15. 4. 2014, 14:04
Kniha je častokrát srovnávána s 50 odstíny, 50 odstínů jsem sice nečetla a jsem zato dokonce i ráda. Hlavně za to, že se mi do ruky dostala tato kniha jako první, pro mě neotřelý, originální, nabitý děj. Kniha mě bavila od první věty do poslední. Čte se to skoro samo, oceňuji i decentní obal knihy. Narozdíl od takového Nabíječe jsem se nestyděla knihu vytáhnout v mhd a číst ji :) Charaktery hlavních hrdinů jsou velice sympatické, žádná ufňukaná nána, která se nechá využívat/zneužívat/ovládat, žádný tyran bez špetky soucitu. Palec nahoru a doporučuju!
P.S. Musím reagovat i na zmiňované vulgarity v knize. Právě ony nadávky mi do knihy tak pasovaly. V knize jsme v prostředí chicagské elity, vysoké posty, vysoké platy, drahé obleky a spodní prádlo :) a ty nadávky poukazují na to, že i tací lidé mají slovník jako normální lidé, klejí, nadávají, rozčilují se. Prostě mi to tam sedlo.
LenkaB
  10. 10. 2013, 14:56
Do erotického románu se mi moc nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit. Lehké čtení, ale vtipné, pobavila jsem se.
bibe
  26. 8. 2013, 17:53
Od knihy jsem nečekela nic, ale překvapila mě svým vtipem. Velmi čtivá, sice nemá žádný pořádný děj, ani zápletku, ale oproti 50ti odstínům šedi mnohem dokonalejší. A jak už napsalo spoustu lidí přede mnou, hlavní hrdinka slepě nenásleduje muže jako pejsek.
Ashara
  23. 8. 2013, 15:02
Božského bastarda jsem přečtla za večer. Žádná originální zápletka se nekonala (ani jsem ji nečekala), až moc jednoduše napsané, ale celkem čtivé - na rozdíl od Fifty shades. Byla příjemná změna, že se hlavní hrdinka nechovala jako naivní slepice.