Viděno deseti

Viděno deseti Originální název: Viděno deseti

Bondy - Antonín Boraň - 2009
ISBN: 978-80-904471-1-0

Bondy - Antonín Boraň (2009) 978-80-904471-1-0 199

Rozhodující události mocenského zvratu v roce 1989 očima klíčových osobností z obou stran politického spektra : Fojtík, Jakeš, Krejčí, Štěpán, Vacek - Kocáb, Kantor, Dienstbier, Bratinka, Komárek

Klíčové události mocenského zvratu v roce 1989 očima klíčových osobností z obou stran politického spektra. Slavná věta Saši Vondry „Chtěli jsme alespoň dialog, ale oni nám předali moc“ nejlépe vystihuje podstatu této knihy. Brutální zásah policie na Národní třídě a následné statisícové demonstrace byly sice spouštěcím mechanismem změny společenského systému, ale o podstatě se rozhodovalo jinde. Kniha přináší subjektivní, ale o to autentičtější vzpomínky těch, kteří tehdy seděli u tzv. kulatých stolů. Pět bývalých předáků komunistického režimu na straně jedné a pět mužů, kteří posouvali společenský vývoj k současné podobě na straně druhé, tvoří unikátní mozaiku zkušeností historie staré přesně dvacet let. (Založil/a: vladislaus)

Dušan Spáčil Dušan Spáčil
*1956

Karel Sýs Karel Sýs
*26.07.1946

vladislaus
  21. 6. 2013, 16:31
Nejvíce mi sedělo vyprávění s Kocábem. Katastrofa je rozhovor s Fojtíkem a Jakešem, kteří si stále myslí, že socialismus který budovali byl skvělý.