Tajemství výrobců potravin

Tajemství výrobců potravin

Podtitul: Příručka zákazníka, kterému není lhostejné, co všechno přijímá se svou stravou

Originální název: Tajemství výrobců potravin
Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Integrál Brno - 2008
ISBN: 80-903-1379-5

Integrál Brno (2008) 80-903-1379-5 130

V knize se lze dovědět jaké chemické látky se přidávají k průmyslově vyráběným potravinám, proč se vyhýbat některým éčkům a další zajímavosti. Její součástí jsou tabulky soupisů u nás užívaných přídatných látek a praktický tahák s hodnocením přídatných látek. Jsou v ní uvedeny i vyjímky, které vychytralým výrobcům umožňují nedeklarované užití některých chemikálií. V dodatcích se mimo to zabývá zdravotními přínosy bioproduktů a v další kapitole rovněž rizikovými látkami, které můžete nalézt v běžné kosmetice. (Založil/a: MMacicekk)

Darwinista
  10. 8. 2013, 19:06
Příručka zákazníka je dobrá v úvodních kapitolách kde se drží svého oboru potravinářského chemika, pak když začne fušvat do řemesla lékařům, píše zdlouhavě notoricky známé věci a ve finále to zabije větami o jemných energiích a modlitbách - tak kazí celou v podstatě dobrou knihu s přiloženou záložkou o éčkách (od zdraví prospěšná pro naprosto škodlivé).
edulla
  7. 1. 2016, 20:03
Spojení vědecké podstaty s pohledem ryze lidským, psychosomatickým i lehce ezoterickým. Osobně mi takováto kombinace nevadí, by naopak si myslím, že činí knihu schůdnou pro běžného čtenáře stejně tak jako profi hypochondra. Citlivý tón autora s občas úsměvnými místy. Tabulky s jasným řazením éček, plus šikovná záložka se stručným přehledem, která se vejde do peněženky (k odtrhnutí z přední obálky knihy).