Nebezpečné dědictví

Originální název: A Dangerous Inheritance

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-362-3

BB art (2013) 978-80-7461-362-3 472

Píše se rok 1562 a lady Kateřina Greyová byla právě uvězněna v Toweru i se svým manželem Edwardem. Jejich jediným zločinem je, že tajně uzavřeli sňatek z lásky a zplodili syna, který by jednou mohl sáhnout po anglické koruně. Oba totiž mají nebezpečně blízko k trůnu a královna Alžběta se cítí ohrožena. Bude požadovat trest za zradu - trest nejvyšší? Kateřinina starší sestra Jana Greyová, slavná "devítidenní královna", jej za minulé královny Marie Krvavé již podstoupila. Kateřina slýchá ve věži Toweru hlasy, snad ozvěny dávného zločinu, který se tu stal. Příběh se vrací o 80 let zpátky do roku 1483, kdy k nemanželské dceři nechvalně proslulého krále Richarda III. Kate Plantagenetové doléhají temné zvěsti o zmizení a vraždě dvou malých princů. Co se s nimi stalo, je však souzeno odhalit teprve Kateřině Greyové.
Zločin a láska v temných zdech Toweru (Založil/a: koudtom)

medakote
  23. 2. 2015, 17:11
Velice pěkný historický román na skutečných historických základech. Děj střídavě přebíhá od jedné Kateřiny k druhé, což občas působí trochu nepřehledně, jak si člověk musí v hlavě přepínat, u kterou Kateřinu se zrovna jedná. Vřele doporučuji mít alespoň základní znalosti příslušného období, v knize se objevuje velké množství historických postav a pokud budete alespoň některé znát, rozhodně se tím výrazně zlepší čitelnost knihy. Na začátku knihy je uvedeno několi rodokmenů hlavních postav, což se projevilo jako velmi užitečné, pravidelně jsem do nich nahlížela.
Nicméně zájemcům můžu určitě doporučit. Dějiny té doby jsou samy o sobě natolik barvité, že se dočkáte pořádné porce intrik a vztahů, občas se i ten kapesníček musí vytáhnout. Líbilo se mi též , že postavy nejsou pojmuty černobíle.