Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vozík a vězení je pro každého

100%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vozík a vězení je pro každého

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 3x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Strhující drama ženy, která onemocněla Guillan Barrého syndromem, autoimunitním onemocněním, kdy jí tělo samo začalo ničit nervovou tkáň, a postupně ochrnovala. Prožívá prvotní šok, dlouhé léčení a veškeré stavy, kdy to bolí, i kdy je jí vše úplně jedno, jsou popsány tak autenticky, že je přímo bytostně cítíte na svém těle. Sny z období umělého spánku se podobají hororu. Ale ani další léčba není o nic lepší, jen je reálná. A je bolestivá a protkána bezmocí. Přesto si autorka zachovává nadhled a podobně jako Betty McDonaldová líčí svůj příběh s humorem a ironií, bez známek sebelítosti a nářků. Zlomem je pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde už není nouze o pikantní a legrační historky a dostáváme se zde do světa plného fyzického i psychického vypětí, ale i velké naděje na uzdravení. Je jen málo knih, po jejichž přečtení vám dojde dech a slova a zůstane jen hlava prosta jakýchkoliv myšlenek, po okraj napěchována emocemi. (Založil/a: JaninaV)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lucka1977
100% 100% 100% 100% 100%
  5. 2. 2014, 13:35
Jsem ochromena,sílou,energií a životním elánem této ženy. Knížka je úžasná,za 2hodiny přečtená,ale v mysli mi zůstane do konce života. Knížku bych dala jako povinnou četbu,tolik pozitvní energie na jednom místě se jen tak nevidí.....
JaninaV
100% 100% 100% 100% 100%
  20. 6. 2013, 11:48
O knížce jsem se dozvěděla na netu a objednala si ji do čtečky, přečetla jsem ji za odpoledne a několik dní o ní přemýšlela, síla je jak autorka píše, kolik mladých lidí v Kladrubech potkala - frajery skákající do neznámé vody nebo ty, co denně potkáváme na silnicích v jejich vytuněných bourácích,..
Knihu doporučuji!