Vozík a vězení je pro každého

Vozík a vězení je pro každého

Strhující drama ženy, která onemocněla Guillan Barrého syndromem, autoimunitním onemocněním, kdy jí tělo samo začalo ničit nervovou tkáň, a postupně ochrnovala. Prožívá prvotní šok, dlouhé léčení a veškeré stavy, kdy to bolí, i kdy je jí vše úplně jedno, jsou popsány tak autenticky, že je přímo bytostně cítíte na svém těle. Sny z období umělého spánku se podobají hororu. Ale ani další léčba není o nic lepší, jen je reálná. A je bolestivá a protkána bezmocí. Přesto si autorka zachovává nadhled a podobně jako Betty McDonaldová líčí svůj příběh s humorem a ironií, bez známek sebelítosti a nářků. Zlomem je pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech, kde už není nouze o pikantní a legrační historky a dostáváme se zde do světa plného fyzického i psychického vypětí, ale i velké naděje na uzdravení. Je jen málo knih, po jejichž přečtení vám dojde dech a slova a zůstane jen hlava prosta jakýchkoliv myšlenek, po okraj napěchována emocemi. (Založil/a: JaninaV)

Lucka1977
  5. 2. 2014, 13:35
Jsem ochromena,sílou,energií a životním elánem této ženy. Knížka je úžasná,za 2hodiny přečtená,ale v mysli mi zůstane do konce života. Knížku bych dala jako povinnou četbu,tolik pozitvní energie na jednom místě se jen tak nevidí.....
JaninaV
  20. 6. 2013, 11:48
O knížce jsem se dozvěděla na netu a objednala si ji do čtečky, přečetla jsem ji za odpoledne a několik dní o ní přemýšlela, síla je jak autorka píše, kolik mladých lidí v Kladrubech potkala - frajery skákající do neznámé vody nebo ty, co denně potkáváme na silnicích v jejich vytuněných bourácích,..
Knihu doporučuji!