Modlitba za matku

Modlitba za matku Originální název: Please Look After Mom

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4023-7

Knižní klub (2013) 978-80-242-4023-7 208

Když se So-njo ztratí uprostřed davu na nástupišti metra v Soulu, pouští se ostatní členové rodiny do zoufalého pátrání po své matce. Čím hlouběji se do něj ale noří, tím více dlouho zamlčovaných rodinných tajemství i soukromých trápení se objevuje. A čím dál častěji si zbytek rodiny musí klást otázku, jak dobře vlastně tu, kterou nazývali „matka“, znali.

Poetická románová mozaika, ve které se ve vyprávění střídají dcera, syn, otec a nakonec i „ztracená“ matka, je autentickým obrazem současného života v Koreji a nadčasovým příběhem rodinné lásky, jež byla v roce také 2011 oceněna prestižní Man Asian Literary Prize. (Založil/a: al-ma)

Šin Kjung-suk Šin Kjung-suk
*12.01.1963

Introvert
  26. 11. 2014, 23:50
Kniha, která nikdy nebude aspirovat na titul český bestseller. Důvod? Neodehrává se ve fantazijních světech. Z jejích stránek netečou litry krve ani ničeho jiného. Není nabitá akcí, při nichž tuhne krev v žilách...
Může se odehrávat tady a teď. Zítra. Za rok. Každému z nás.
Je to kniha o hledání ztracených hodnot. O úctě. O tom, že mnohdy přijímáme lásku od těch nejbližších jako něco naprosto samozřejmého a často opomeneme, byť jen zlomek, vrátit či oplatit. Až už je pozdě...
Morsie
  27. 6. 2013, 12:04
Náročné dílo, hodně náročné, ale asi o to víc stojí za to. Na knihu jsem byla opravdu zvědavá a netušila jsem, co od ní čekat. No byla jsem překvapená - hodně pozitivně překvapená. Prozaický, přesto poetický, skutečnost popisující příběh. Takové mám opravdu ráda. Takové ty knihy, nad kterými přemýšlíte. Modlitba za matku mě donutila nejednou přemýšlet. Jsem ráda, že ji mám doma a po čase se k ní jistě znovu vrátím... Stojí za to.
Pim
  25. 8. 2013, 10:19
Kniha, která promlouvala k mé duši. Z pohledů jednotlivých členů rodiny vyvstává zejména láska a síla maminky, ale také příběhy dcer, synů, otce... Zamyšlení nad rodinnými vztahy vůbec. Uvědomila jsem si, že nic nevrátím, až bude pozdě. Určitě doporučuji k přečtení - čte se rychle. Sama ji přečtu znovu, a myslím, že ne zadlouho.
moonchild
  10. 10. 2013, 14:49
Park So-Njo přijíždí do Soulu navštívit své děti,ztratí se ale v dopravní špičce.Ostatní členové rodiny se pouštějí do pátrání po zmizelé matce.
Nicolle
  21. 8. 2016, 16:37
Krásná kniha. Naprostá většina Korejců ještě stále provozuje mnoho tradic, kde se ukazuje úcta ke starším lidem, svým rodičům, ale třeba i učitelům, a snaží se předávat tyto zvyky a respekt vůči autoritě svým dětem. Osobně si myslím, že to tady v Česku chybí a dost se na to zapomíná... Tato knížka právě ukazuje, že pozdě bycha honit a na co je důležité se v životě soustředit dokud je čas a hned z více perspektiv. Šikovně napsané, dojímavé čtení.