Ami se vrací

Ami se vrací Originální název: Ami, el niño de las estrellas
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-3-9815576-1-9

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-3-9815576-1-9 240

Nakladatel: ANCH BOOKS

Ami se vrací je pokračováním příběhu Pedrita a jeho mimozemského kamaráda, který vyšel pod názvem Ami, chlapec z hvězd.
Jednoho večera se setkal Pedrito na pláži s mimozemšťanem Amim, jenž ho pozval do své kosmické lodi a na procházku vesmírem. Ukázal mu některé státy na Zemi, Měsíc i jednu z vyspělých planet naší Galaxie jménem Ofir, kde žijí potomci pozemských Atlanťanů. Zasvětil ho do kosmických zákonů, které jsou v (zdánlivém) protikladu k pozemskému vnímání světa. Když se vrátili na Zem, Ami Pedritovi slíbil, že když o tom všem napíše knihu, přijde znovu. Nezapomněl mu však poradit, aby ji raději vydal jako pohádku či sci-fi, protože lidé by ho mohli považovat za blázna.
V Ami se vrací Pedrita bělovlasý kluk z vesmíru znovu navštíví. Tentokrát je na lodi i krásná dívka Vinka z planety Kía. Zpočátku je Pedrovi nesympatická, protože očekával, že bude s Amim na lodi sám. Na společné cestě se však jejich srdce rozvibrují prazvláštním a mocným pocitem zvaným láska a každý nový zážitek s Amim je pro ně novou lekcí na stupínku univerzálního poznání.
Zažijí magický tanec Galaxie a později se v hlubinách pozemského moře setkají s Velitelem pomocné operace mimozemšťanů, s bytostí, ježna Vinku i Pedrita mocně zapůsobí. Jsou svědky toho, jak četné lodě Vesmírného bratrství zmírní intenzitu a účinky ničivého zemětřesení, a dozvědí se, že takto pomáhají stále. Během procházky na jedné z planet Síria přijdou na to, že láska, kterou k sobě cítí, je poutem dvou částí patřících navěky k sobě – že jsou podvojné duše. Navštíví i Vinčinu planetu Kía, která je velmi podobá Zemi. Má stejné problémy a hrozí jí, že se sama zničí. Seznámí se zde s Kratem, jenž jim věnuje pergamen s návodem, jak získat lásku. A nakonec na Amiho domovské planetě poznají jeho zajímavé rodiče – mámu, která vypadá jako nezletilá dívka, a otce, jenž žije na jiné planetě a tam se věnuje vědeckému výzkumu.
Ami se vrací se stejně jako první díl čte lehce a jedním dechem. Svou výpovědí připomíná Malého prince. Vypravěčským stylem otevírá nejen oči, ale hlavně srdce – sídlo pravé inteligence. A přesně to je Amiho úmyslem a posláním Pedrita i jeho knihy – hravě a srozumitelně psát o věcech, o kterých si většina z nás myslí, že neexistují – že to jsou jen pohádky. (Založil/a: Nemo)

Enrique Barrios Enrique Barrios
*1945

Olivka
  6. 4. 2015, 14:14
První díl Ami, chlapec z hvězd, jsem přečetla rychle a s chutí, u tohoto druhého dílu už mi to trvalo déle. Možná na to nebyla správná doba. Amiho povídání už bylo trochu složitější, určitě doporučuji pro starší děti nebo pro čtení s rodiči. S poselstvím naprosto souhlasím a přeji si, abychom se jako lidstvo vzpamatovali, nehonili se a neničili se navzájem kvůli hmotným věcem a moci, ale abychom spolu žili v míru vedle sebe.
sourekm
  20. 9. 2015, 11:56
Nepříliš slavné pokračování mladého Aštara který zde Pedra seznámí se svou partnerkou a následně rozdělí. Pak mu ukáže svou rodinu kterou tvoří nezletilá dívenka a nějaký vědec s velkou hlavou. Nejvíc mně ale šokovalo, jak rychle se Pedro naučil v meditační místnosti na lodi (která je v knize krásně nakreslená) velmi rychle meditovat. Chvílemi mi přišlo, až neskutečné, jak by mohl Ami Pedra tak dobře znát a přesvědčit ho o čemkoli tak snadno. Poselství pro mně mají obě knihy asi takové, že pokud chcete společnosti vymýt mozek, začněte u dětí. No a už to funguje, na Facebooku je už plno mladých lidí co plácají nesmysly o smyslu života a tak vůbec.