Třešňový kompot

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Vašut - 2013
ISBN: 978-80-7236-841-9

Vašut (2013) 978-80-7236-841-9 160

Třešňový kompot není jen pochutina k nedělnímu obědu, ale může to být i hybatel událostí, které ovlivní život celé rodiny. A stará sklenice plná třešní může být i zhmotnělou vzpomínkou na doby dávno minulé, pokud si ji uchováte jako suvenýr.
Přečtěte si příběh jednoho třešňového kompotu viděný očima holčičky, která se dívá na okolní svět pohledem nezkaleným přetvářkou a všechno, co kolem sebe vidí, komentuje s upřímnou přímostí. Určitě se u čtení budete smát, ale chvílemi si možná nebudete jisti, jestli váš smích má nádech sladký, hořký nebo kyselý - právě tak, jak může sladce, hořce nebo kysele chutnat třešňový kompot, starý víc než třicet let... (Založil/a: lensha95)

Jarka Kovaříková Jarka Kovaříková
*16. 3. 1964

Medvědi Nespí
  27. 4. 2015, 11:59
Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem. Čte se moc dobře, líbí se mi pohled dítěte na situaci, i prostředí, kde se vracíme do časů minulých, resp. jsem zavzpominala jak jsem vyrůstala já, ale nelíbí se mi postoj matky a okolí. Otec je postava, která mi sedla, ale matka nikoliv. Chápu, že to tak mělo být, ale já takové typy nemam ráda. Proto i můj zkreslený pohled. Možná bych vytkla mnoho hovorové řeči. Představu o postavách to udělalo, ale nebylo potřeba takto vést celé dialogy. Jinak kniha pěkná, čtivá, nenáročná. Za mě 80%