Oheň z nebes 3

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Návrat - 2000
ISBN: 80-7174-299-6

Návrat (2000) 80-7174-299-6 323

Pátá kniha cyklu Kolo času, část třetí.

Vyvolení jsou volní a již připravují plány na velký den návratu, kdy bude Temný opět volně kráčet po zemi. A nedílnou součástí jejich plánů je polapení Draka Znovuzrozeného.
Elaida, nově jmenovaná amyrlin Aes Sedai, také pomýšlí na polapení Draka Znovuzrozeného. Ví, že se Temný každou chvíli osvobodí, že se blíží Poslední bitva a že Drak Znovuzrozený se jí musí zúčastnit, aby se Temnému postavil, jinak je svět odsouzen k ohni a zkáze. Elaida musí zajistit, že Drak Znovuzrozený půjde na svou předpovězenou smrt.
A Rand al'Thor, sám Drak, skrytý ve starobylém městě Rhudean, čeká, až se pod jeho zástavou shromáždí válečné klany Aileů.

Hedgehog
  2. 4. 2014, 14:56
Už začátek si mě připoutal natolik, že jsem knihu hned po jejím otevření dočetl téměř do její poloviny. Ve finále se konečně přihodí několik událostí, které jsou pro hrdiny knihy nezvratné. Nechci spoilovat. V Ohni z nebes zcela chybí zmínka o Perinovi, což mě mrzelo, protože patří mezi moje velké oblíbence, ale zase na druhou stranu se tak intenzivněji věnujete Randovi a jemu boji se Zaprodanci.